תארו לכם שיום אחד אתם מגלים שקליפ שאתם הכנתם בעצמכם, מהכסף והזמן הפרטי שלכם, הופך לתשדיר תעמולה בלי שאף אחד ביקש רשות? זה בדיוק מה שקרה למקס פינק, זמר שגילה שהקליפ החדש שלו הפך לתשדיר התעמולה של מפלגת הכלכלה.  

נקסטר גם בפייסבוק

לפני שבוע העלה פינק שיר שנקרא "שיר הבחירות". השיר, בביומה של שלי דובלינסקי, עסק בכך שכל המפלגות משקרות וניסה לתת טוויסט משלו לתעמולת הבחירות הרגילה של הפוליטיקאים שיעשו הכל בשביל שתצביעו להם.

 

שלושה ימים לאחר העלאת הקליפ, הופיע ביוטיוב סרטון חדש תחת הכותרת "מישהו כאן התבלבל ? :) :) מישהו יודע של איזו מפלגה התשדיר ?". את הקליפ החדש העלתה משתמשת בשם "דנה כהן", אין לה היסטוריה של צפיות או לייקים ביוטיוב, וכנראה מדובר במשתמשת פיקטיבית. לקליפ המקורי הוצמדו כתוביות חדשות הקוראות לבוחרים להצביע למפלגת כלכלה "כי המצע מבטיח". בפזמון השיר, שבו הזמר שר "תבחרו בי" הודבק הפתק "פי" של מפלגת כלכלה.

 

"נדהמתי לגלות אתמול בלילה שאני וכל המשתתפים בקליפ הפכנו לסוג של שלט חוצות ברשת, ושכבר כמה ימים, אנחנו מפרסמים מפלגה שאנחנו לא תומכים בה", אמר פינק לנקסטר.

הוא ממשיך: "אף אחד לא פנה אלי או אל בימאית הקליפ, בבקשה להשתמש בקליפ, בטח ובטח שלא להשתמש בנו לתעמולת בחירות.

הם לקחו את השיר שלי, עיוותו אותו, והשתמשו בו למטרותיהם, בלי להתעכב לרגע על איך נרגיש עם זה. כל העניין של זכויות יוצרים היה מהם והלאה. כמובן שבקליפ שפורסם הם אפילו לא טרחו לתת לנו קרדיטים.
פניתי הבוקר לעו"ד מטעם אקו"ם, והוא בודק את העניין מבחינה משפטית".

דובילנסקי, שביימה את הקליפ המקורי אומרת כי היא שוקלת לשלוח, בנוסף לפניה לאקו"ם, מכתב דחוף לוועדת הבחירות המסדרת.

הצל, שהביע את תמיכתו הפומבית במפלגת כלכלה, נרתם גם הוא לפרסם את הקליפ הגנוב על הקיר שלו בפייסבוק. במפלגת כלכלה אמרו בעבר ל-mako על שיתוף הפעולה עם סלבריטאים - "הסוכן שלהם הוא גם איש יחסי הציבור של המפלגה שלנו, מה שהוא סגר איתם הוא סגר איתם". בתגובה לכך שבמידה ומפלגת כלכלה עוברת את אחוז החסימה מפורסמים ישלשלו כסף לכיסם.

*תגובות:

בני גולדשטיין ממפלגת כלכלה:
"מישהו העלה את זה ואנחנו לא יודעים מי. האמת שהייתי נותן לו צ'ופר, זה גאוני, זה מאוד יצירתי, אבל זה מפר זכויות יוצרים. אלה מעריצים שלנו שהעלו את זה, אין לנו שליטה עליהם. אתה חייב להודות שזה חמוד. אבל זה לא יפה ואנחנו מבקשים ממי שעשה את זה להוריד את זה".

דני גולדשטיין ממפלגת כלכלה:
"אני מכחיש ולא היה לי שום קשר עם זה. אנחנו מפלגה, נראה לך שיש לנו זמן ואנחנו רוצים להתעסק עם דברים כאלה. אולי זה מישהו מהבית היהודי שעשה את זה בשביל לדפוק אותנו. הם עלו לפייסבוק שלנו והתלוננו על תשדירים שלנו ואמרו לפייסבוק להוריד את זה. מערכת הבחירות הזאת מאוד מלוכלכת".

 >> "הילדה שנרצחה בטבח בקונטיקט - צולמה חיה"

>> וגם: ביקש מיליון לייקים כדי שהחברה שלו תשכב איתו