אין תמונה
"זה לא חינוכי עבור הקהל שצופה בתכנית לראות בטלוויזיה דמות שמנה ושחשוב שתיקח את עצמה בידיים"

ג'ניפר לווינגסטון, מגישת טלוויזיה של ערוץ WKBT קיבלה לאחרונה מכתב פוגע מאחד הצופים של תוכניתה. הצופה שלח לה מייל שכותרתו היתה "אחריות קהילתית" ובו ציין שאמנם הוא לא צופה בתכנית שלה, אבל הוא חייב לציין שלאחר צפייה של כמה דקות בודדות, "זה לא חינוכי עבור הקהל שצופה בתכנית לראות בטלוויזיה דמות גרוטסקית ושמנה ושחשוב שתיקח את עצמה בידיים". 

בעלה של לווינגסטון, המגיש מייק תומפסון, שגם עובד ברשת WKBT, העלה את המייל של הצופה לעמוד הפייסבוק שלו וקיבל תמיכה מרגשת מכל מי שנחשף עם אלפי לייקים ושיתופים.

לווינגסטון שתחילה נפגעה מ"המלצות" הצופה, קיבלה גלים של אהבה ותמיכה מכל אותם אנשים שנחשפו למקרה דרך עמוד הפייסבוק של בעלה והחליטה שהיא לוקחת את המקרה לשידור וממנפת אותו לנאום נגד בריונות ברשת.

לווינגסטון הקריאה את מכתבו של הצופה שכל כך הפריע לו עודף המשקל שלה שהוא היה חייב לשלוח מייל. במכתבו הוא פונה אל לווינגסטון ואומר לה ש"השמנת יתר היא אחת הבחירות הגרועות ביותר שאדם יכול לעשות וכמו כן גם אחת המסוכנות". הוא ציין שהמכתב בסך הכל נשלח מתוך תקווה שהמגישה תשקול שוב את "עניין משקלה", זאת מתוך האחריות שמוטלת עליה כדמות ציבורית מקומית שאמורה לייצג וליחצן אורח חיים בריא".

לווינגסטון ציינה בנאום שהאמת, שאכן יש לה משקל עודף, שהוא יכול לקרוא לה שמנה ואפילו שמנה מאוד, לפי טבלאות משקל של רופאים וכמו כן, שאלה את הצופה ששלח לה את המכתב האם הוא חושב שהיא לא יודעת את זה? היא המשיכה ואמרה שהצופה הזה אינו מכיר אותה, הוא אינו חבר שלה ולא חלק ממשפחתה.

כמו כן, הוא העיד במכתבו שאינו צופה בתכניתה בדרך כלל ולכן ציינה שהוא אינו יודע דבר וחצי דבר עליה מלבד מה שראה על מרקע הטלוויזיה באותו זמן נתון. עוד הוסיפה שהיא הרבה יותר ממספר על המשקל. הסרטון הפך לוויראלי וזכה בתוך יום אחד בלבד ללמעלה ממיליון צפיות. בין היתר הודות להתייחסות של מגישת טלוויזיה אחרת, אלן דג'נרס, שצייצה אותו  בחשבון הטוויטר שלה.

>> לכתבות נוספות באתר הפטריה