בסרטון שרץ ביממה האחרונה בוואטסאפ, ורץ בקבוצות פייסבוק נראה מישהו פותח עוגת שוקולד-קוקס ארוזה, מחטט בה, מוציא גלולות לבנות, ומכריז משהו בשפה שאינה עברית. 

הסרטון מלווה בתיאורים בעברית לפיהם "זה עוגה שמיצרים בטורקיה. ומכניסים בתוכה כדורים שגורמים לשיתוק ילדים ומבוגרים ומיבאים אותם אלינו זהירות!!". ארבע המילים הראשונות נכונות, העוגה בשם Luppo מיוצרת על ידי חברת Solen הטורקית (כאן אפשר לראות אותן באתר היצרן).

שאר המידע בהודעה שמופצת בגירסאות שונות בפייסבוק ובוואטסאפ, הוא בין שגוי לחסר ביסוס. ככל הידוע לנו, העוגות האלה לא מיובאות באופן רשמי לישראל, ואין שום נסיון להרעיל ישראלים.

בסרטון עצמו, ובתיאורים שמלווים אותו אין שום מידע נוסף על אותו רעל מסתורי, על היקף התפוצה, או על מי תפס את זה וצילם. אין שום אזהרה ידועה רשמית של המשטרה, או של משרד הבריאות על עוגות מורעלות כאלה, וספציפית כאלה שגורמות לשיתוק. משרד הבריאות מסר "מבדיקות ראשוניות המוצר אינו מיובא בצורה מוסדרת לישראל ואינו מוכר לנו".

יתרה מכך, הסרטון לא ייחודי לישראל. הוא מופץ גם ברשתות חברתיות בערבית ובטורקית, וגם שם נכתב תיאור קצר ולקוני על עוגות עם משהו מסתורי בתוכן, ללא שם הסבר או הודעה רשמית על סכנת הרעלה.