הכירו את טוני. טוני הוא גבר שסובל ממחלת לב קשה, שעלולה לסכן את חייו. הפיתרון היחידי שמשאיר אותו בחיים הוא מכשיר טכנולוגי ייחודי, אך ההוצאות הרפואיות שמתלוות אליו כבדות, וטוני האומלל מתקשה לעמוד בהן. הדרך היחידה לעזור? תרומות, לייק ו"אמן".

סיפורו המרגש של טוני היכה גלים אתמול בפייסבוק בכלל, ובקהילת "באר שבע ביחד", שמונה כ-100 אלף גולשים בפרט. מטרתה המוצהרת של הקבוצה היא להיות בסיס ל"שיתוף פעולה ועזרה הדדית של תושבי באר שבע והנגב". ואכן, לבאר-שבעים יש לב רחב, ותחת הפוסט התפרסמו עשרות איחולי החלמה, לייקים ושיתופים.

הבעיה היחידה? בחייכם. טוני הוא בכלל טוני סטארק, הדמות הבדיונית מסדרות הקומיקס והסרטים של מארוול, הידועה גם בכינוי איירון-מן. הסיפור העצוב על מחלת הלב דומה לסיפורה של הדמות, שכדי להתגבר על בעיית הלב (שנבעה מסיבות אחרות) בנתה את חליפת הברזל שהפכה אותו לגיבור-על. הפוסט שריגש רבים הוא בסך הכל בדיחה גיקית. 

את הבדיחה פרסם לראשונה גולש בשם אביאל מישייב בקבוצה בשם הגיקיה ובפרופיל האישי שלו. "סתם פירסמתי בשביל הצחוקים, לא תכננתי שייקחו ברצינות", הוא אומר לנו". אבל בפוסט שבקיר שלי, יש אנשים שכנראה לא מכירים את השחקן. הבדיחה  מבוססת על תמונה של אמן האיפור והאפקטים ג'יימי קלמן שחשף קצת מאחורי הקלעים באינסטגרם שלו.

View this post on Instagram

A post shared by Jamie Kelman (@jkelmakeup) on

גולש בשם בועז שיתף את הפוסט של אביטל בקבוצת "באר שבע ביחד", וגרם לבדיחה להפוך לויראלית במיוחד. הפוסט נמחק, כנראה כשהבינו, שלא מדובר במקרה אמיתי, אך בזמן הקצר שההודעה נשארה בקבוצה היא הספיקה לצבור פופולריות רבה. "לא חשבתי שזה יתפוס כי זה לא נושא פוליטי אבל אמרתי ננסה בכל זאת יכול להיות משעשע. שנכנסתי אחרי שעה היו איזו 200 תגובות. הורידו את הפוסט אחרי שעתיים וחצי עם יותר מחמש מאות תגובות ועוד משהו כמו 800 לייקים ואיזה מאתיים שיתופים", הוא מספר.

סביר להניח שחלק מהגולשים הבאר-שבעים הבינו את הבדיחה, והשתתפו בשרשור בשביל הצחוקים, בהפוך על הפוך. גולשים אחרים, שכנראה לא אוהבים סרטי גיבורי-על, חשבו שמדובר במקרה אמיתי. כבר אי אפשר באמת לדעת. כך או כך, הלייקים זרמו וטוני סטארק זכה לעוד קצת תהודה ברשת הישראלית.

האמת? מהטריילר הקצר ל"Avengers: Endgame", הסרט הבא בכיכוב איירון-מן, נראה שטוני סטארק באמת זקוק לכל התמיכה שהוא יכול לקבל.