ריקוד אירוטי על בולדוזר, מתנחלים צעירים בחלוק אמבט בתפקיד ראפרים קשוחים וריקוד עמוד על השלט המורה על הזכות הישראלית על השטח בכניסה לבית אל: אלה רק חלק מהסצינות שגרמו לאתרים בעולם להגדיר  את השיר "Jews can't stop" (היהודים לא יכולים להפסיק), גרסתה של תושבת אריאל, אורית ארפא, לסינגל של מיילי סיירוס, כפרודיה הגרועה ביותר שנעשתה עד כה לפרובוקטורית הצעירה.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

בעולם השתמשו בסרטון בפורום אנטישמי של זקני ציון מחד, ומנגד גם במגזין היהודי אמריקאי "היב". בשניהם, אם תהיתם, משפטים כמו "נלך כל הלילה/עד שנקבל את זכותנו המולדת", "כולם עומדים בתור כדי לעשות הסכם שלום/מנסים לקבל פרס נובל לשלום/לכולנו פה כבר נמאס" ו-"אנחנו לא יכולים לעצור/ואנחנו לא נעצור/אתם לא רואים שהארץ בבעלותנו/ אתה לא רואים שאנחנו אלה שנוקטים עמדה", ספגו ביקורת.

"בהיתי במוניטור במשך חצי שעה כרגע, בניסיון למצוא את המילים הנכונות לתאר עד כמה נורא בטיפשותו הסרטון הזה, אבל המילים פשוט לא הופיעו", נכתב במגזין היהודי "היב". "ייתכן שזה הסרטון הגרוע ביותר שראיתי במהלך כל השנה. ייתכן אפילו שהכי גרוע שראיתי בכלל".

באתר האמריקאי הפופולרי, באזפיד, ניסו לאתר את הרגעים המביכים ביותר בסרטון. "קשה לשים את האצבע על הרגע הגרוע ביותר בסרטון", כתבו באתר והציגו מתחת לשאלה אוסף של קטעים מתוכו. בניו יורק מגזין, ניסו להיות מעט ענייניים יותר וסיכמו: "ללא קשר לדעתך לגבי ישראל ופלסטין, אנחנו חושבים שכולנו נוכל להסכים שהדבר הזה לא טוב עבור אף אחד".

אין תמונה
מיילי תתקשר?

"העולם רואה איזה אידיוטים חיים פה"

גם ברשת החברתית ספגה ארפא ביקורת מהגולשים במהלך סוף השבוע. חלקם שיתפו מאמר של עמי קאופמן באתר החדשות האלטרנטיבי ‎+972 שם כותב קאופמן "אינשאללה, כפי שאורית מקווה, שהיהודים לא יפסיקו. כי ככל שאתם עושים יותר דברים כאלה, כך העולם רואה יותר איזה אידיוטים חיים פה" וציינו כי מדובר כי מדובר בסרטון מביך.

ארפא מצדה, מסבירה שדווקא המבקרים הם אלה שצריכים לשחרר וללמוד הומור מהו. הצעירה שחזרה מלוס אנג'לס לפני כשבעה חודשים כדי להתגורר באריאל, לא ממהרת להתרגש מהתגובות. "לא ציפיתי שיהיו כל כך הרבה צפיות וביקורת על הסרטון, אבל זה רק הוכיח לי שאתה צריך להגיד מה שאתה מרגיש, אנשים ימשיכו לבקר אותך אבל אתה רק צריך להמשיך. גם לא ציפיתי להיות פופולרית מזה, כי המסר הוא לא פוליטיקלי קורקט, וגם כי יש קטעים מאוד פרובוקטיביים שמצולמים על רקע אירוני".

מה ניסית להגיד כאן?
"אני אוהבת מוסיקת פופ ובעיני היא מבטאת רעיונות ומייצגת חופש ולכן אני אוהבת להשתמש בה כדי לבדר ולהאיר את עיניהם של אחרים. כשראיתי את מיילי סיירוס בטקס ה-VMA הייתי בשוק כמו כולם והופתעתי מהשינוי שהיא עברה, אבל כששמעתי את המילים זה הכה בי והבנתי שיש את קשר אבסורדי בין השיר שהיא שרה ובין האתגרים של תושבי היהודים ביהודה ושומרון. בעצם, כל כך הרבה אנשים רוצים לשלוט בנו: אם זה יהודים מתוך ישראל או מחוץ לה שרוצים לשלוט בתדמית הישראלית, מנהיגים בקהילה העולמית שמנסים לשלוט במעשיה של ישראל ולהגיד לנו איך להתנהג או אפילו בתוך יהודה ושומרון – אנשים שרוצים להחליט עבורך איך להתנהג, מה ללבוש ומה לומר. מה שאני אומרת זה: תנו ליהודים להיות מי שהם".

לא ברור מה פה הוא חלק מבדיחה ומה נאמר ברצינות.
"הסרטון מן הסתם נעשה בהומור. המסר האמיתי שלי הוא: בואו נהייה חופשיים להיות מי שאנחנו, לעשות מה שטוב לנו ולבנות איפה שאנחנו רוצים. אנחנו בסך הכל רוצים לבנות בתים, לחיות לפי המצפון שלנו ולהקים משפחות. במובן מוזר מאוד, זה לקח שלמדנו גם ממיילי".

את מצליחה להבין את התגובות לסרטון?
"ברור. אני מבינה למה הם חושבים שסרטון לא מועיל תדמיתית, אבל זה כנראה אומר שאין לאנשים האלה חוש הומור. הם לוקחים את הדברים כמו שהם. נכון, הסרטון נועד לעורר איזושהי פרובוקציה, אבל אני לא תומכת באלימות ולא בשנאה. אז מה רע במסר של חופש?", היא אומרת ומסבירה כי היא פחות מוטרדת מהערותיהם של אחרים, מלבד של מישהי אחת: "אני מחכה שמיילי סיירוס תתקשר". 

ויש עוד כמה כאלה: