משה ניסימפור מאשקלון כבר התרגל למצלמות הטלוויזיה אחרי שהתראיין מספר פעמים על נפילות טילים, אבל לא חשב שיהפוך לכוכב רשת אחרי הראיון שלו מאמש בכאן 11.

"יצאתי לחופשה שתכננתי מזמן. התוכנית שודרה על הדרך ומשגעים אותי מכל הערוצים", הוא מספר ל-NEXTER בשיחה מסוצ'י, "לא יודע מה היה הגפרור שהדליק את כולם. אבל ברגע שיש חיבור לווייפיי אני שומע רק את הצלילים של הוואטסאפ טה טה טה טה".

ניסימפור, פעיל ציבורי בעיר, התראיין במסגרת סדרת הכתבות "סגור לרגל חופשה" על כישלון ערי תיירות בישראל בכאן 11. הוא טייל עם אורן אהרוני בפארק שם כבש את לב הצופים. ניסימפור סיפר על טיול שעשה באנדורה, ובו הציגו לו מערה של שדים מסתוריים, שתכלס היא מערה רגילה שהתקינו בה נורות שיוצרות אפקטים.

השד האנדורי שמושך תיירים למערה הוא פלתיון, אך גוגל לא מכירה אותו, לא בעברית ולא באנגלית באיותים שונים שבדקנו. יתכן שהמדריכים שליוו את ניסימפור שיבשו את משל המערה של אפלטון. כך או כך, אנחנו לא היחידים שחיפשנו אותו, ומאז שידור הכתבה החיפוש של השד בגוגל זינק.

"כולם יודעים שזה חרטא", הוא אמר. בהמשך הכתבה הציע ניסימפור לעשות משהו דומה ולהשתמש בסיפורים ישראלים - לשמל לקחת עמודי בטון שנשברו בטעות בגלל טרקטור, ולספר שהם עמודיו של שמשון הגיבור. תוך כדי ההצעה שלו, ניסימפור קרא "היי ריקי" ונופף בידיו.

כולם שואלים מי זאת ריקי

ניסימפור צוחק ומסביר "ריקי שי, ידידה וחברת מועצה לשעבר. היא בדיוק באה ממול, ושכחתי שאני מצולם. ראיתי שעל זה כולם נתפסו, לא הבנתי מה מצחיק, אבל אני זורם ואומר הכל".

"התקשרו לאחיינים שלי ולקרובי משפחה אחרים. הם אומרים לי שאי אפשר לעבוד. חיפשו ניסימפור והתקשרו אליהם כל כמה דקות בשביל לחפש אותי",  הוא מספר ומדווח שהוא מקבל תגובות של "איזה מצחיק אתה, ראש הממשלה, ראש העיר, שר התיירות". חבר אחר שלח לו הודעה קולית "הרשת גועשת ובועטת כולם מתלהבים צחוקים עד לגג, כל הכבוד".

ניסימפור גם זכה לכבוד הספק-מפוקפק ספק-מגניב של הופעה בעמוד הפייסבוק "כשאמא ואבא בני דודים" ואצל חנוך דאום שכתב "חבל שאין לנו פה במדינה עוד אנשים רציניים כמוהו". שני הפוסטים הללו ונוספים שבהם הוא מככב קיבלו אלפי תגובות, לפני שסופרים את התפוצה של הקטע בקבוצות וואטסאפ.

למרות כל תשומת הלב, הוא מצטנע ואומר "זה עניין של שעה שעתיים שאחזור להיות מפשוטי העם. אני לא רוצה להתנשא על אף אחד".

אולי דווקא ינצלו את הפרסום שלך ויעשו קמפיין לעיר או לפארק?
"אני זוכר את התיירות בילדותי. היו ים של תיירים. הלוואי שכן. אנשים כותבים בוואטסאפ ובפייסבוק. יש מיליון תגובות של הורים שכתבו שהם חייבים לראות את העמודים של שמשון. אם עכשיו יבוא ראש העיר ויעלה פרסומת אולי זה יתפוס".