"אמרתי שראש ממשלה לא יוכל לכהן בחוק החדש יותר משתי קדנציות, ואני אגיד לך למה. אם לא תעשה את זה בקדנציה הראשונה, אולי תעשה מה שצריך בקדנציה השניה, אבל יותר מזה אתה לא צריך". ככה אמר נתניהו לדן שילון, בסרטון שהפך בימים האחרונים לוויראלי עם כ-235,000 צפיות, כמעט 200 שיתופים. העתקים נוספים שלו כבר מסתובבים ברשת. אז המספרים כבר גבוהים יותר. 

ועכשיו ההקשר. נתניהו אמר את הדברים בתוכנית "בשידור חי: דן שילון מארח" ששודרה בערוץ 2 בשנות ה-90. נתניהו התארח בתוכנית יחד עם שמעון פרס ב-1996, מספר ימים לאחר הבחירות, שבהן נתניהו ניצח.

ב"חוק החדש", מתייחס נתניהו לחוק הבחירה הישירה, שבו הצביעו בשני פתקים. פתק לבן למפלגה בכנסת, ופתק צהוב למועמד לראשות הממשלה. מאז החוק הזה בוטל (אחרי שגם אהוד ברק ואריאל שרון נבחרו באמצעותו), והבחירות מתקיימות לכנסת בלבד. ראשי הסיעות ממליצים לנשיא על מומעד להקמת קואלציה וממשלה מטעם אחת המפלגות.

נתניהו כיהן כראש ממשלה מ-1996 עד 1999, אז התפזרה הכנסת, שוב נערכו בחירות ישירות, ואהוד ברק ניצח. נתניהו התמנה שוב לראשות הממשלה ב-2009. הבחירות הבאות היו ב-2013 כאשר נתניהו לא כיהן בקדנציה מלאה. הוא נבחר אז שוב. ב-2015 התקיימו שוב בחירות, ומאז נתניהו מכהן שוב כראש ממשלה, כאשר כיהן בארבע קדנציות לא מלאות.