הרף עולה: אחרי ראש ממשלת יוון ושר הבריאות הצרפתי שהתחסנו עם שרוול מופשל ועם חולצה פתוחה, נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי העלה את התחרות לשלב הבא – והצטלם כשהוא מתחסן בלי חולצה. המטרה היא לעודד את אזרחי ותושבי אוקראינה להתחסן, אחרי קבלת 500 אלף חיסוני אסטרהזניקה הראשונים מהודו בשבוע שעבר. "החיסון יאפשר לנו לחזור לחיים בלי מגבלות", הוא כתב בטוויטר אתמול (שלישי)  – והרשת השתגעה לחלוטין.

זלנסקי, יהודי במוצאו, התחסן למרות שנדבק בקורונה בנובמבר 2020. הצעד מגיע לאור סירובם של הצוותים הרפואיים במדינה לקבל את החיסון, למרות שהם הראשונים בתור מבין 14.4 מיליון האזרחים שהמדינה מתכוונת לחסן בשלב הראשון של המבצע. אוקראינה צפויה לקבל מנות נוספות, בין היתר של פייזר ושל החיסון הסיני, שממנו היא רכשה 1.9 מיליון מנות. לפי סקרים שנערכו במדינה, 47 אחוזים מהאוקראינים לא מעוניינים לקבל את החיסון. זאת, למרות שבאוקראינה אובחנו 1.3 מיליון חולים ומתו 26,212 בני באדם כתוצאה מהנגיף.

לפני פחות חודש היה זה שר הבריאות הצרפתי, אוליביה וראן (Olivier Veran), ששבר את הרשת עם תמונת החיסון שלו. במקום לקפל את השרוול עד הכתפיים (או להגיע מראש עם חולצה קצרה), הוא הפשיל צד אחד של החולצה וייצר באז ברשת. הראשון לעשות זאת היה ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס, שהעלה תמונה שלו מתחסן עם חזה חשוף. התמונה גררה אחריה שרשורי החפצה ארוכים בטוויטר, אך גם כתבות בתקשורת העולמית על מנהיג יוון, שמתוקף הדברים מוכר פחות ביחס למנהיגים כמו מקרון או נתניהו.