לפני קצת יותר מחודש, חשבון האינסטגרם הרשמי של האפיפיור נתפס כשעשה לייק לתמונה חושפנית של כוכבת רשת ברזילאית. הידיעה, שהגיעה למהדורות החדשות בכל רחבי העולם, הובילה לפתיחת חקירה בותיקן ולפנייה רשמית לאינסטגרם מטעם הכס הקדוש, אלא שייתכן שזה קרה שוב: כוכבת אונליפאנס מרגוט פוקס שיתפה השבוע (רביעי) צילום מסך מפליל בטוויטר, בו ניתן לראות את חשבונו של האפיפיור פרנציסקוס ברשימת הלייקים של תמונה חושפנית.

התיעוד הראשון עלה בחשבון הטוויטר snyyrid כבר לפני יומיים, וצבר מאז לא פחות מ-360 אלף לייקים ו-33.6 אלף ציוצים מחדש. כמובן שהוא הגיע גם לפוקס עצמה, ששיתפה את הציוץ וכתבה: "היי, זאת אני". בציוץ שפרסמה מאוחר יותר הוסיפה: "האפיפיור עשה לייק לתמונה שלי, והמשמעות היא שאני אלך לגן עדן". לא ברור האם התמונה אותנטית – שכן קל מאוד להוסיף ולהסיר שמות מרשימת הלייקים באינסטגרם לצורך תמונה – וייתכן שמרגוט מנסה להגדיל את קהל מעריציה.

כזכור, באמצע חודש נובמבר געשה הרשת בעקבות הלייק שחשבון האינסטגרם של האפיפיור פרנציסקוס העניק לדוגמנית הברזילאית נטליה גריבוטו. בתמונה המדוברת, שזכתה ליותר ממאה אלף לייקים והוסרה מאז, גאריבוטו נראתה כשהיא נשענת על לוקר כשלגופה חצאית חושפנית במיוחד. הזריזים שעוקבים אחרי חשבונה של הדוגמנית הופתעו לראות את שם המשתמש של האפיפיור ברשימת הלייקים – ומיהרו לעשות צילום מסך ולתעד את הפדיחה.

ראש הכנסייה הקתולית מנהל חשבונות פופולריים במיוחד ברשתות החברתיות, עם לא פחות מ-7.5 מיליון עוקבים באינסטגרם ו-20 מיליון עוקבים בטוויטר. בניגוד לנשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, הוא לא מפרסם את התכנים בעצמו, אלא מעסיק אנשי סושיאל שעושים זאת עבורו.

כצפוי, המקרה הקודם עורר מבוכה רבה, כשמקורבים למערך התקשורת של האפיפיור דיווחו על פתיחתה של חקירה פנימית. יחד עם זאת, בותיקן משוכנעים שצוות הסושיאל לא אחראי ללייק המביך, ופנו לאינסטגרם בדרישה להסברים.