בלוג סאטירי בשם Squirrel Monkey פירסם סדרת סרטונים ובהם עיצב איך האתרים הפופולריים פייסבוק, טוויטר, גוגל והמשחקים אנגרי בירדס ו- Draw Something היו נראים אילו היו ממציאים אותם בשנות ה-80 וה-90.

בסרטונים המושקעים תקבלו הצצה נדירה לאתרים המפורסמים של ימינו כשהם מותאמים לטכנולוגיה והעיצוב של פעם.

בפייסבוק של שנות ה-90 למשל (שקראו לו אז The Facebook) מסבירה הקריינית את הפלא ונותנת מעין מדריך קצר על האפשרויות שיש בו. תחילה היא מסבירה שכדי להיכנס לפייסבוק צריך לפתוח את הדפדפן: "זאת התוכנה שמאפשרת לכם לקפוץ לביקור בעולם ברשת", היא אומרת בהתפעלות וממשיכה: "האתר עדיין בבנייה אבל בעתיד, תוכלו להוסיף חברים שאתם כבר מכירים לרשת הווירטואלית שלכם, אבל גם תוכלו להוסיף חברים שאתם עדיין לא מכירים, למרות שהם לא באמת חברים" (היא עוקצת).

בהמשך היא מסבירה על הפרופיל והקיר של המשתמש: "כפי שאתם רואים אני העליתי את התמונה שלי, אם אין לכם סורק, אתם יכולים לשלוח את התמונה שלכם לחברת פייסבוק ובתוך חודש אחד בלבד (!) הם יעלו את התמונה הדיגיטלית שלכם לרשת".

בסרטון ממשיכים לעקוץ את המשתמשים: "על הקיר תוכלו לחלוק עם החברים הדיגיטליים שלכם את כל מה שקורה בחייכם. רק בזכות הטכנולוגיה המדהימה הזאת למשל כולם ידעו שאתם עייפים, נכון שהטכנולוגיה היא נפלאה?!".

העקיצות ממשיכות גם על תרבות הלייקים כשהקריינית אומרת שאתם יכולים לעשות לייק לפוסטים שאתם אוהבים, אבל גם לפוסטים שאתם לא אוהבים ונותנת דוגמה לפוסט כזה:  "הכלב פלאפי מת". לייק!

בסוף יש גם הצצה לטיימליין של שנות ה-90 והוא בצבע ורוד. כפתור ה-Share, עוד פלא טכנולוגי של שנות ה-2000, קליק לשיתוף.

גוגל של שנות ה-80

טוויטר בשנות ה-80

המשחק אנגרי בירדס של שנות ה-80

המשחק Draw Something בגרסה נוסטלגית

>> משקפי הסמארטפון של גוגל נחשפים לראשונה

>> וגם: כך נראית טלוויזיה שעולה 4 מיליון שקלים