נקם בגנבת החבילה שלו
"כולכם צריכים להחביא את הילדים". הגנבת בפעולה

מה הייתם עושים אם שודד היה מופיע מול דלת ביתכם לאור היום ומול מצלמת האבטחה האיכותית וחוטף חבילה שזה עתה הגיעה בדואר? סביר להניח שהייתם מוסרים את הצילומים למשטרה ודורשים ממנה למצוא אותו, או אולי מפרסמים את הצילומים בפייסבוק ומבקשים עזרה מהחברים באיתור הגנב.

אבל טים לייק, תושב פיניקס, בירת אריזונה שבארה"ב, החליט לקחת את העניין הרבה יותר רחוק והרבה פחות ברצינות.

בואו לפייסבוק של נקסטר

לפני כשבוע צילמה מצלמת האבטחה של לייק אישה מתקרבת לדלת ביתו ולאחר כמה שניות מתרחקת ממנה במהירות כשבידה חבילה גדולה שהגיעה אליו באותו יום מאתר הקניות אמזון. בתגובה, יצא לייק בקמפיין מקורי במיוחד לתפיסת הגנבת: הוא הדפיס פוסטרים בהם הוא מתאר את האירוע בהומור רב, ואף הצטלם מתאר אותו בציניות לערוץ טלוויזיה מקומי מבית CBS.

"ביום שישי, היום השני של אוגוסט בשנת 2013 להולדת האל (ישו הנוצרי – י.מ.), נשדדתי לפתע ובכוונה תחילה ע"י תוקף לא ידוע", הוא מקריא על סף בכי ומבקש מהמראיין שיסלח לו, במה שנראה כמו מבחן בד לתפקיד ראשי בסרט חדש. "אז כולכם צריכים להחביא את הילדים, להחביא את האישה ולהחביא את רכישות האינטרנט שלכם, כי הם שודדים פה כל אחד" (כמחווה לסרטון המפורסם של אנטוני דודסון)  ממשיך הפוסטר, עליו מתנוססות תמונות ממבחר זוויות של האישה בתוספת חיצים המצביעים עליה כעל "שודד" ועל החבילה כ"הדברים שלי".

"אני לא יודע מי את, אני לא יודע מה את רוצה, אבל אני אמצא אותך ואני ארשיע אותך", סיים לייק במסר בפרפרזה על הקטע המפורסם של ליאם ניסן מהסרט "חטופה"

 

 

 

את הפוסטר תלה לייק על עמודים בשכונתו ואף הציג לעוברים ושבים מול המצלמות כאשר הוא מתחייב להילחם ב"תופעה" באופן משכנע יותר מרוב המתמודדים בבחירות המקומיות שייערכו בישראל בעוד כחודשיים וחצי. בנוסף, פתח לייק "קו חם" בכתובת המייל HeatherbaeDriveJustice@aol.com (פירוש הכתובת "צדק לדרך הת'רביי") אליו מתבקשים אנשים לשלוח כל פרט אודות האישה, המתוארת בפוסטר כ"אידיוטית, בערך נשית, בעלת עיניים ריקות, אדישות וחסרות נשמה, שיער צבוע לבלונד גרוע, לא-אמריקאית".

אגב, למקרה שתהיתם – בחבילה המרשימה שלקחה האישה מדלת ביתו של לייק היו רכיבים להכנת קפה במכונה ומגש להכנת קוביות קרח, ששוויים 22 דולר (כ-78 שקלים). "יכולתי להכין עם המצרכים האלה אייס-קפה", הוא מיילל בראיון הטלוויזיוני ומוסיף כי אם היה רואה אותה ברחוב היה אומר לה "איני יודע מי את, איני יודע מה את רוצה, אבל אחפש אותך, אמצא אותך וארשיע אותך". במקביל הוא הגיש תלונה במשטרה, אבל ספק כמה ברצינות הם יכולים לקחת אותה.

כך נראה הפוסטר שהפיץ:

נקם בגנבת החבילה שלן
הפוסטר שהפיץ