ג'וזף בן ה-88 וסילביה בת ה-82 מהעיר דונקאסטר שבבריטניה סוחפים בימים האחרונים את הגולשים בטיקטוק – עם סרטונים שבהם הם רוקדים לצלילי שירים רומנטיים.

למרות שג'וזף זקוק להפסקות ישיבה תכופות בגלל הלב שלו, וסילביה כבר לא ממש זזה כמו בעבר בגלל דלקת פרקים ניוונית ומחלת ריאות חסימתית כרונית בהן היא לוקה, זוג היונים שנשואים זה לזה כבר יותר משישים שנה ממשיכים לרקוד, וצוברים מעריצים מכל רחבי העולם.

@jackiebroadbent1

♬ Dont be cruel Elvis Presley - Steven Ballantyne

הרעיון המקורי היה של בתם בת ה-60, ג'אקי ברודבנט, שהחלה להיות מודאגת מכך שהם לא יוצאים ופוגשים אנשים אחרים. תוך שבועות ספורים, חשבון הטיקטוק שכולל את הסרטונים של השניים צבר יותר מ-150 אלף עוקבים וכמעט שני מיליון לייקים. למעשה, הסרטון שבו הם רוקדים לצלילי השיר Don’t be cruel של אלביס גרף יותר מעשרה מיליון צפיות.

"הם ממש נכנסו לדיכאון בסגר הראשון. הם פשוט ישבו סגורים בחדר כל היום בלי ללכת לשום מקום ובקושי פגשו אנשים", סיפרה בתם ג'קי לדיילי מייל הבריטי. "ידעתי שאני צריכה לעשות משהו כדי לעזור להם. הם תמיד אהבו לרקוד, אז הפעלתי להם את השירים האהובים עליהם וגרמתי להם לקום ולרקוד. זה ממש הרים את מצב הרוח שלהם ועזר להם לשמור על גישה חיובית", הוסיפה.

@jackiebroadbent1

♬ original sound - Tex

בינתיים חשבון הטיקטוק שלהם צבר עוקבים מכל רחבי העולם, והתגובה חוצת-היבשות עזרה להם עוד יותר. "בכל פעם שאני מגיעה אליהם, אני מקריאה להם כמה הודעות שאפשר. אני בקושי מצליחה להשתלט על הכל", העידה ג'קי. "פנו אלינו אנשים מאוסטרליה, סיביר, הוואי ומקסיקו. זה מדהים. אנשים אמרו לנו כמה אנחנו משפרים את מצב הרוח שלהם ויש כאלה שאמרו שנתנו להם סיבה לצאת לעבודה. אמא ואבא לא ידעו את נפשם מהתגובות שהם קיבלו".