אתם יודעים מה אומרים: "יותר מששמרו ישראל על השבת, הם שמרו על הסמארטפונים שלהם". ולא רק בישראל - גם בעולם מוכנים משתמשים לסכן את חייהם למען מכשירי הסלולר שלהם.

בסרטון שעלה השבוע לרשת אפשר לראות דוגמה מצוינת למה שאסור לנסות בבית או בתחנת הרכבת: צעיר שעמד על הרציף בתחנת פארק פקהאם ריי בלונדון גילה שחסר לו משהו והחל לחפש אותו על פסי הרכבת מייד לאחר שעברה. בעזרת חברתו והא מצא אותו - וירד בלי לחשוב פעמיים אל הפסים והרים את מה שנראה כמו מכשיר אייפון.

האירוע נלכד בעדשה של פליקס ג'ונסון, חובב רכבות שצילם בתחנה באותו זמן, לפני חודש בדיוק. פליקס ואישה העומדת סמוך אליו נשמעים נדהמים ממעשיו של הצעיר, כאשר תחילה מבהירה האישה כי "עמידה על רגל אחת מעל הקו הצהוב זה לא רעיון טוב" ואז מקללת שוב ושוב כשהצעיר קופץ על הפסים. פליקס גם הוא נדהם, ואומר "אלוהים, זה פס חי!", ומתכוון לכך שפסי הרכבת בלונדון משמשים כמקור אנרגיה במתח של 25,000 וולט לכלי הרכב הנוסעים עליהם.

דובר מטעם חברת הרכבות הבריטית אמר לדיילי מייל כי "קו הרכבת הוא מקום מסוכן. אינני יכול להפריז בתיאור כמות הסכנה בהשגת גבול פסי הרכבת. רכבות עשויות להתקרב בשקט ואם אתם מסיגים גבול, לעתים קרובות עד שתשמעו אותן יהיה מאוחר מדי לסור מהדרך". הוא הוסיף כי שוטרים חוקרים כרגע את נסיבות המקרה המצולם.