נורא: חסר בית מת אחרי ששתה ליטר וחצי של ודקה בשידור חי באתר יוטיוב. יורי דושצ'קין בן ה-60, שידוע בכינוי "סבא", החליט להשתתף באתגר שבו מבצעים פעלולים מסוכנים בשידור חי בתמורה לפרס כספי, וקרס בפני 150 צופים. כוחות החירום הוזעקו למקום בעיר סמולנסק שברוסיה, אך מצאו אותו ללא רוח חיים.

זו לא הפעם הראשונה שהוא ביצע אתגרים תחת הערוץ "First Step to YouTube", שנחשב למוכר במדינה. הערוץ עלה לכותרות לראשונה בשנת 2017, אחרי שפורסם כי מנהליו הציעו תשלום לחסרי בית בתמורה לשתיית אלכוהול או רטבים חריפים מול המצלמה. מאז הערוץ המשיך לפעול ולגבות קורבנות, כשדושצ'קין האחרון ואולי הנורא שבהם.

השידורים האלימים והמסוכנים ביוטיוב הם מכת מדינה ברוסיה; לפני כחודשיים אירעה טרגדיה, כשמשפיען רשת כפה על בת זוגו לצאת למרפסת כשלגופה הלבשה תחתונה. כשהכניס אותה בחזרה לדירתו, היא כבר הייתה ללא רוח חיים; הוא פנה למצלמה ואמר: "היא קרה כמו קרח, אני לא מרגיש דופק". התיעוד התפשט ברשתות החברתיות במדינה והגיע גם לטיקטוק וליוטיוב, שנאבקו במשך ימים כדי להסירו.

לאור רצף האירועים במדינה, מועצת הפדרציה הרוסית צפויה להתכנס מחר כדי לאסור על סטרימינג של פעילויות מסוכנות. "אדם מחוסר בית מת בסמולנסק בזמן שידור. התעללו בו, הרביצו לו, וגולשים שילמו כסף כדי לראות את המראות האלה".