העונה האחרונה של "הכתר" (נטפליקס), שעלתה לנטפליקס ממש בשבוע שעבר, לא מפסיקה לספק שערוריות. למרות שהיסטוריונים ומבקרים חוזרים ומדגישים שהתסריט לא נאמן להיסטוריה של בית המלוכה, צופים רבים מאמינים שכל מה שהם רואים בסדרה אכן התרחש במציאות. את העדות הטובה ביותר לכך ניתן למצוא בדף האינסטגרם הרשמי של משפחת המלוכה, ובדף של הדוכסים צ'רלס וקמילה – שנאלצים לספוג אש גוברת והולכת מצדם של מעריצי הנסיכה דיאנה.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

לפי העונה האחרונה של "הכתר", הנסיך צ'רלס ניהל רומן עם אשתו הנוכחית, קמילה, במקביל לנישואיו עם הנסיכה המנוחה דיאנה. זאת, למרות שלפי כל המקורות ההיסטוריים המקובלים, צ'רלס וקמילה לא היו בקשר במשך חמש שנים אחרי החתונה המלכותית בשנת 1981. בפועל, הרומן בין השניים התחדש רק בשנת 1986, כשהנישואים בין צ'רלס ודיאנה כבר התפרקו לחלוטין.

האמת ההיסטורית לא ממש מפריעה לחובבי הסדרה, שהחליטו לתקוף את רבים שצופים בסדרה באדיקות החליטו להתעלם מהעובדות ההיסטוריות – ולתקוף את קמילה בדף האינסטגרם הרשמי של המשפחה. כך, לפני שלושה ימים פורסמה תמונה של הדוכסית קמילה, שאחראית על תחרות החיבורים של המלכה; אלפי גולשים החליטו להתעלם מהתוכן החינוכי – ופשוט להציב שוב ושוב את שמה של הנסיכה דיאנה.

חלק מהתגובות היו רעילות יותר: "צ'רלס צריך היה לקבל אישור להינשא לקמילה. כך דיאנה ספנסר הייתה נשארת בחיים, ואולי עם גבר שהיה מעריך אותה", כתבה אחת הגולשות. גולשת אחרת הוסיפה: "בבקשה תפסיקו לדחוף לנו את קמילה לגרון", ומגיבה נוספת כתבה: "בבקשה... לאף אחד לא אכפת מקמילה".

View this post on Instagram

A post shared by Clarence House (@clarencehouse)

לפי סאלי בדל סמית', שחיברה ביוגרפיות של המלכה אליזבת, הנסיך מוויילס צ'ארלס והנסיכה דיאנה, מדובר באי-דיוק היסטורי נוסף בסדרה: "אני עצובה מאוד להגיד שאני שומעת שוב ושוב שאנשים לוקחים את מה שהם רואים ב'כתר' בתור עובדה מוגמרת, כולל מה שקרה בין צ'רלס וקמילה בסדרה. הסיפור שמסופר בסדרה, לפיו צ'רלס התחתן באופן ציני ותכנן להמשיך להיפגש עם קמילה ולדחוק את דיאנה לפינה, הוא פשוט לא נכון".

התגובות הקשות זולגות גם לדף האינסטגרם המלכותי של בני הזוג, בית קלרנס; גם לשם הגיעו מאות מעריצי דיאנה שהציפו שוב ושוב את שמה של הנסיכה המנוחה. "אני בטוחה שאני לא היחידה שלא יכולה לשבת בשקט אחרי הצפייה ב'כתר'", כתבה אחת הגולשות כתבה בתגובה לפוסט נוסף שעסק בתחרות החיבורים בה עסקה קמילה. גולש נוסף הגיב: "בעולם מלא בקמילות, תהיו דיאנה".