האינטרנט הוא מרחב שמלא ברכילויות, מריבות קטנוניות ועקיצות שאנחנו לא מעזים לומר אחד לשנייה בפנים, אבל לפעמים הוא גם מספק רגעים מרחיבי לב ואנושיים. זה קרה ממש לאחרונה במקרה של קמפיין מימון ההמונים עבור מי שהייתה אחראית על הקייטרינג בפסטיבל פייר וריגשה את כל מי שצפה בסרטים הדוקומנטריים, ועכשיו אמא אחת גילתה כמה האינטרנט יכול להיות חמוד.

לפני כשבועיים, מת'יו דקר פירסם ברדיט תמונה של אמא שלו סינדי, אוחזת בציור שציירה בעצמה, וקרא לשרשור ״אמא שלי ציירה את זה ואמרה שאף אחד לא יאהב את זה. זה הציור השני שלה״. 

My mom painted this and said no one would like it. It's her 2nd painting. from r/pics

 אמנם לא מדובר ביצירת האמנות הגדולה של זמננו, אבל יחסית למישהי שזהו הציור השני שציירה בחייה, מדובר בעבודה די מרשימה. קהילת האמנים ברדיט ראתה לנכון להרים ולפרגן לאמנית החדשה, אבל זה היה וואחד פירגון שאיש לא ציפה לו.

הכל התחיל כשיוזר אחר החליט לעשות מחווה ולצייר את התמונה עצמה - של האם מחזיקה את הציור. משם, הטרולים של האינטרנט ניתבו את היצירתיות שלהם למקום חיובי - שני אמנים אחרים ציירו את אותו הבחור מחזיק את הציור של האם שמחזיקה את הציור.

I painted somebody's mom from r/pics

משם, הבנתם את הרעיון. היו גם מי שהגדילו וציירו את עצמם מחזיקים ציור של התמונה של האמן שלפניהם בשרשרת. יש גם עץ משפחתי שמתאר את השתלשלות העניינים של כל הציורים שהם הילדים והנכדים של הציור המקורי, ומגיבים שציירו גם אותו. 

Took a while and not perfect, but i painted the guy who painted the other guy’s mom from r/pics

Thought I looked cute. Might delete later. from r/pics

Oh well, here's yet another layer from r/pics

 

How could I choose? It's multiplying, from r/pics

 

I painted the girl who painted the guy who painted the other guy's mom who painted an egret from r/pics

obligatorily painted version of my own flowchart (the bottom was messed up beyond saving!) from r/pics

 וזה ממשיך וממשיך ברדיט, ויכול להיות שלא יסתיים לעולם. בקיצור, יש לנו תחושה שאותה אמא חמודה תצייר את הציור השלישי בחייה ממש בקרוב.

"אני בעננים"

דקר אגב, התרגשה מכל העניין. היא נרשמה גם לרדיט תחת השם "אניהאמאשמציירת", והגיבה לחלק מהאמנים שעשו לה את המחוות. "תודה לכל שהפכו את השבוע הזה לשגעון של כיף. אתם ממש מגניבים", היא כתבה.

"אני נדהמת ונמצאת בעננים, מאיך שזה הפך לפעילות חיובית", היא כתבה בתגובה נוספת, "כשהבן שלי פירסם את התמונה, נחרדתי. הייתי בטוחה שאני אקבל הרבה תגובות שליליות. כולכם הוכחתם לי שטעיתי. אני מניחה שרובכם בגיל של הילדים שלי, ויש לכם תדמית רעה. אבל אתם בעלי חמחלה, אכפתיים, וממש כיפיים. תודה שורממתם את תחושתי. נתתם לי השראה".