הטירוף והבהלה שנוצרו ברשת סביב טכנולוגיית הדור החמישי והקשר  שלה, לכאורה, למגפת הקורונה מתחילים להיעצר. פייסבוק ישראל הודיעה שהסירה מהרשת החברתית את קבוצת STOP 5G הישראלית, שמנתה כ-70 אלף משתמשים והיוותה את מקור המידע המרכזי לתיאוריית הקשר בין הדור החמישי למגפת הקורונה ולבעיות בריאותיות אחרות.

"הקבוצה הוסרה לאחר שהפרה את כללי הקהילה למנוע הפצת מידע כוזב המהווה סכנה ממשית", אמרו בפייסבוק, "הקבוצה קשרה בין נגיף הקורונה לפריסת אנטנות 5G. עם פרוץ מגפת הקורונה בעולם, פייסבוק החלה לפעול למניעת הפצת מידע כוזב ופועלת עם רשויות הבריאות המוסמכות, בהן ארגון הבריאות העולמי ובישראל עם משרד הבריאות, על מנת להפנות משתמשים למידע רשמי בנושא".

סגירת הקבוצה לוותה בלא מעט רעש ברשת – כוכב הרשת גדי וילצ'רסקי אירח בשידור חי בפייסבוק שלו את מתנגדי ה-5G על מנת לספר על ההתנגדות ועל סגירת הקבוצה, ואמר כי אין לו עמדה בעניין, אך הוא נגד סתימת פיות. גם סמיון גרפמן אירח בשידור חי בפייסבוק שלו מתנגדים לטכנולוגיית הדור החמישי.

בימים האחרונים התגברו גם פעולות ברחובות נגד טכנולוגיית הדור החמישי. בשכונת פלורנטין שבת"א נתלה שלט על פנס רחוב שכותרתו: "זו הכרזת מלחמה! כאן הוצב פנס חכם מעוור עם משדר 5G ללא הסכמתנו" עם קישורים ליוטיוב.

כזכור, לאחרונה נדרשנו לנושא ובאמצעות פיזיקאים מצאנו את התשובה: טכנולוגיית הדור החמישי לא גורמת לקורונה. בנוסף, במשרד התקשורת נאמר לנו כי כיום אין ולו אנטנת דור חמישי אחת הפרוסה בישראל, וזאת בניגוד לטענות המתנגדים.