כשזה נוגע לפופולאריות ביוטיוב, קליפים של חיות עושות דברים חמודים או שירים של טיילור סוויפט בהחלט נמצאים בראש רשימת הצפיות באתר, אבל יש גם את זה: אישה מסתורית שפותחת אריזות צעצועים ומרוויחה מכל הסיפור הזה מיליונים.

הערוץ הרווחי ביותר ביוטיוב (צילום: youtube.com DisneyCollectorBR)
הסרטון הנצפה ביותר עם מעל ל-183 מיליון צפיות | צילום: youtube.com DisneyCollectorBR

סרטון בעל מעל ל-183 מיליון צפיות

על פי הנתונים של פלטפורמה אנליטית בשם OpenSlate, האישה  המסתורית היא גם הרווחית ביותר לשנת 2014 ביוטיוב, שבסיכומה הרוויחה כחמישה מיליון דולר. את פניה של האישה, שמכונה The DC Toys Collector, לא רואים באף סרטון, ואנו נאלצים להסתפק במראה ידיה וציפורניה המטופחות שפותחות אריזות של צעצועים, ולשמוע את קולה המהפנט מתאר את הצעצועים הצבעוניים.

הערוץ עלה לרשת ב-2012 ומאז פורסמו בו מעל ל-1,600 סרטונים שזוכים ל-380 מיליון צפיות בחודש. בנוסף, כמעט כל יום מועלה סרטון חדש. הסרטון הנצפה ביותר הוא זה של נסיכות דיסני עם פליידו, בצק ליצירה, מנצנץ שהגיע לכ-183 מיליון צפיות מאז שפורסם באתר ביולי האחרון.

טרנד העלאת סרטוני פתיחת אריזות ומתנות נקרא “Unboxing” והוא לא חדש במיוחד ביותר, אך עד כה היה נפוץ בעיקר בקרב גיקים שפותחים אריזות של סמאטרפונים. במקרה הזה כאמור, מדובר בסרטונים על נסיכות דיסני, בצק ליצירה, לגו, טלטאביז ועוד.

למרות ההצלחה האדירה, אף אחד עוד לא הצליח לגלות את זהותה של המציגה. הודעות רבות נשלחו לערוץ ולא נענו וכל מחקר שנעשה לא הוביל לתוצאות. "היא מאד מסתורית", אומרת קייט ריצ'י מ- OpenSlate ל- Fusion. "היא פשוט חריגה. היא כל כך מצליחה ביוטיוב, הערוץ מרוויח המון כסף, אבל אף לא יודע מי היא או איפה היא ממוקמת. היא פשוט לא רוצה להיות מוכרת".

הערוץ הרווחי ביותר ביוטיוב (צילום: youtube.com DisneyCollectorBR)
"יש לה קול מאד נעים. זה כמו לשחק עם ילדים אחרים בצעצועים" | צילום: youtube.com DisneyCollectorBR

 

"ילדים מתים על זה בגלל שהאישה הזו אף פעם לא מציגה את פניה"

כל אחד מהסרטונים של הגברת הלא ידועה נפתחים בהצגת המוצר, פתיחת האריזה ומשחק עם הצעצוע תוך כדי הדגשת תכונותיו המתוקות. דיין גולדן שעובד בערוץ יוטיוב בתור סגן מנהל השיווק  של חברת Octoly עוקב אחרי "אספנית דיסני" לא מעט זמן. "מה שאני חושב שעובד עבורה זה שילדים מתים על זה בגלל שהאישה הזו אף פעם לא מציגה את פניה", סיפר לבאזז פיד. "אף פעם לא רואים שום דבר פרט לציפורניה המטופחות מאד. יש לה קול מאד נעים. זה כמו לשחק עם ילדים אחרים בצעצועים. אני חושב שהיא נעלמת במוחם של ילדים".

הערוץ הרווחי ביותר ביוטיוב (צילום: youtube.com DisneyCollectorBR)
ציפורניים מטופחות למשעי וקול נעים במיוחד מרכיבים את פרופיל האישה המסתורית | צילום: youtube.com DisneyCollectorBR

 

כמו כן, מוסיף מייקל רוס, המנהל הראשי של תכניות למשפחה ב- Maker, "הסרטונים הללו מתקשרים ליצר הבסיסי של אדם ורגש הסקרנות שלו, החוויה של המתח וההפתעה וההנאה בפתיחת מתנה. כמעט כל אדם צפה בילד מתפתל בהנאה בזמן שמתנה נפתחת- כמה שיותר איטי טוב יותר".