ביום שלישי האחרון הציגה חברת מיקרוסופט את Surface, מחשב הלוח החדש שלה. מדובר בפעם הראשונה שענקית התוכנה מפתחת מוצר חומרה מסוג טאבלט והוא צפוי להתחרות ראש בראש מול האייפד של אפל ומול טאבלטים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, כמו הגלקסי טאב 2 של סמסונג.

עורכי אתר הטכנולוגיה ReadWriteWeb לא הצליחו להתאפק ויצרו סרטון של קצת יותר משתי דקות ובו ההשוואה המתבקשת בין הצגת האייפד מלפני שנתיים על ידי מנכ"ל אפל האגדי, סטיב ג'ובס והאירוע הסודי של מיקרוסופט מלפני יומיים, בו חשפו המנכ"ל סטיב באלמר ועוזריו את ה-Surface, כולל תקלה טכנית מביכה באמצע.  

Surface, שכאמור הושק לפני יומיים שונה מטאבלטים אחרים בכך שהוא לא נועד רק לצפייה בסרטים או גלישה באינטרנט, אלא גם ליצירה של תוכן. לכן, החברה משלבת מקלדת מגע הממוקמת בכיסוי החיצוני והנשלף של הטאבלט. הכיסוי הזה מגיע בעובי של רק 3 מ"מ, בעוד שהטאבלט גם כולל מעמד המשולב בחלק האחורי, אשר לטענת החברה לא מוסיף לעובי של המכשיר, שעומד על 9.3 מ"מ ומשקל 676 גרם בדגם RT. בדגם הפרו המשקל עומד על 903 גרם בעובי של 13.5 מ"מ. לשם השוואה, האייפד החדש מגיע במשקל של 652 גרם והעובי הוא 9.4 מ"מ. מיקרוסופט תציע גם כיסוי נוסף בשם Type Cover שישמש כמקלדת מלאה עם מקשים פיזיים.

ה-Surface כולל מארז מגנזיום המאפשר לו להגיע למשקל הקל ומסך מגע בגודל 10.6 אינץ' בפורמט רחב, כאשר דגם ה-RT הבסיסי יותר יגיע עם מסך HD ודגם הפרו עם Full HD. הזכוכית של המסך היא מסוג גורילה גלאס 2 של חברת קורנינג שאמורה להיות עמידה לשריטות.

ובינתיים מופצת ברשת התמונה הזו, שמזכירה שמי שבאמת המציא את הטאבלט היה ביל גייטס המייסד של מיקרוסופט:

אין תמונה
אופס, אז אפל העתיקה ממיקרוסופט?

ואם ממש רוצים לחזור למקורות:

>> כך אפל גורמת לכם לרכוש את המוצרים שלה

>> וגם: הסוף לתעלומה: למה נוספו לכם פתאום עשרות חברים בפייסבוק?