אינורי אאיזאווה, דמות האנימה של אינטרנט אקספלורר (צילום: מיקרוסופט)
נערת האינטרנט אקספלורר נראית ידידותית. כבר לא אמין | צילום: מיקרוסופט

מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כשאתם שומעים את המלים: אינטרנט אקספלורר? סביר להניח שרוב האסוציאציות שאתם חושבים עליהן שליליות למדי. מיקרוסופט מנסה בשנים האחרונות לתקן את התדמית הלא מחמיאה של הדפדפן הוותיק, אך לא ממש מצליחה.

בואו לפייסבוק של נקסטר

בסניף החברה בסינגפור הגיעו למסקנה שמה שצריך הדפדפן כדי להשיב את כבודו האבוד הוא להתקשר עם האייקון התרבותי האזורי – סדרות אנימה. השבוע, לכבוד פסטיבל סרטי האנימה של אסיה המתקיים במדינה בשלושת הימים הקרובים, העלתה החברה לערוץ היוטיוב שלה סרטון אנימה בן 2 דקות שהוא למעשה פרסומת לדפדפן של מיקרוסופט בסגנון אינמה.

כוכבת הסרטון היא אינורי אאיזאווה, דמות מצוירת הנלחמת בפלישת רובוטים אכזריים המנסים להשתלט על האינטרנט. או משהו כזה. העלילה והעיצוב הן מחווה לסדרות כגון "סיילור מון" הפופולארית להחריד ואחרות בהן נלחמות ילדות קצרות-חצאית ברוע בעזרת כוחות-על.

יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה בה סניפים אסייתיים של מיקרוסופט משתמשים בז'אנר הטלוויזיוני-קולנועי האהוב ביבשת כדי לשווק את מוצריהם. בשנים האחרונות עיצבו ביפן ובטייוואן דמויות מצוירות ייעודיות לחלונות 7, פלטפורמת מחשוב הענן אז'ור, פלטפורמת התוכן העשיר סילברלייט, מוצרי הווירטואליזציה, חלונות 8 ועוד.