אתמול בערב (ד') , זמן קצר לאחר פרסום מסקנות דוח מבקר המדינה על משבר הדיור, פורסמה בחשבונות הפייבסוק והטוויטר של ראש הממשלה תגובה תמוהה בזו הלשון: "כשאנחנו מדברים על מחירי הדיור, על יוקר המחייה, אני לרגע לא שוכח את החיים עצמם. האתגר הגדול ביותר שאנחנו עומדים בפניו, לחיים שלנו, כאזרחי ישראל וכמדינה, זה האיום של התחמשות אירן בנשק גרעיני עם מטרה מוצהרת להשמיד אותנו".

נתניהו מצייץ (צילום: טוויטר)
צילום: טוויטר

תגובתו של נתניהו זכתה לאלפי התייחסויות ברשתות החברתיות. הגולשים לעגו להחלטה להכניס גם בנושא זה את האיום איראני, רבים ציינו שנתניהו מגיב כמו פארודיה על עצמו. בהמשך הערב, מנהלי המדיה של נתניהו לא נשארו אדישים ושינו את הנוסח, אך ברשת, גם הבוקר, יש מי שנשאר לצחוק.

עמוד הפייסוק "כן, אבל איראן" אוסף התייחסויות וממים של גולשים לביטוי הפופולרי-המושמץ החדש. העמוד אמנם נמצא שעות ספורות באוויר, אך כבר מונה למעלה משלושת אלפים חברים, שגם מנדבים חומרים משלהם. העמוד הוקם על ידי רז ציפריס מחברת הדיגיטל "פיד מדיה" המועסקת בימים אלו על ידי מטה המחנה הציוני. צפיריס, אושית פייסבוק עושת צרות מוכרת, אחראי גם על עמוד הפייסבוק "בוז'י עושה דברים חמודים".

הנה כמה מהסטטוסים המצחיקים שעלו:

@DudiRosenthal: אני יודע שהבטחתי לשטוף כלים ולנגב אבק מאמי, אבל אני לרגע לא שוכח את החיים עצמם. האתגר הגדול ביותר לחיינו כעת הוא התחמשות איראן בנשק גרעיני.

@yeelal: במקרה של בלקאאוט במבחן, פשוט אכתוב: ״שכחתי את החומר, אך לרגע לא אשכח את החיים עצמם. האתגר הגדול ביותר לחיינו הוא התחמשות איראן בנשק גרעיני״.

@Pini Shargil Ben Sira: רחמים לא ידע. הוא לא ידע. כי הוא שכח את החיים עצמם ואת הסכנה האמיתית שלנו - איראן.

@hadasim7: מוקד 100 ערב טוב אנחנו לא יכולים לענות כרגע כי לרגע לא שוכחים את החיים עצמם. האתגר הגדול ביותר לחיינו כעת הוא התחמשות איראן בנשק גרעיני.

והנה עוד כמה דברים מרחבי הרשת: