תמונה של צעיר שחור ועייף, משעין ראשו על גבר יהודי דתי עם כיפה ברכבת תחתית בניו יורק, מציפה בימים האחרונים את הרשת ומרגשת את הגולשים שכבר שיתפו אותה למעלה מ-20 אלף פעמים.

אין תמונה
"אין קשר לגזע": התמונה שריגשה את הרשת

בתיאור התמונה שעלתה באתר רדיט, נכתב: "נסעתי אתמול ברכבת, כשהבחנתי בגבר שחור משעין את ראשו על גבר יהודי עם כיפה כשזה לא מזיז אפילו שריר, ונותן לו פשוט לישון על כתפו. אחרי דקה, שאלתי את האיש האם הוא רוצה שאעיר את הצעיר הרדום, אך הוא הזיז את הראש בשלילה והשיב: 'בטח היה לו יום ארוך, תן לו לישון. כולנו היינו שם, נכון?'".

בואו לפייסבוק של נקסטר

היהודי הדתי הוא אייזק ת'יל, שבעקבות הפצת התמונה זכה לסוג של תהילה אינטרנטית. בראיון למגזין היהודי טאבלט הוא אמר: "פשוט זכרתי את כל הפעמים שבהן הראש שלי היה נופל ככה על כתף של מישהו, כי הייתי עייף אחרי יום ארוך".

ת'יל הופתע מהוויראליות של התמונה, אחרי שהוצפה בפייסבוק דרך Charidy ורק משם שותפה כאמור למעלה מ-20 אלף פעמים.

המגיבים והמלייקקים לתמונה משבחים את המעשה (או ליתר דיוק חוסר המעשה) של ת'יל, אך יש כאלה שמציינים כי רק בגלל שמדובר בנער שחור עם קפוצ'ון ואיש דתי עם כיפה - התמונה הזו הפכה לכה ויראלית וריגשה אלפים, מה שהופך את התמונה לגזענית ואותנו לגזענים.

ת'יל עצמו מבין מדוע התמונה הפכה לסנסציה, אבל זה לא מפריע לו: " אולי התמונה הזו לא היתה הופכת לכל כך פופולרית אם לא היה מופיע בה גבר יהודי עם כיפה וצעיר שחור עם קפוצ'ון, כי אולי אנשים לא בהכרח מוצאים קורלציה בין השניים", אמר ת'יל למגזין טאבלט. "אבל יש רק סיבה אחת שבגללה לא זזתי, ונתתי לו להמשיך ולישון על הכתף שלי – ואין לזה שום קשר לגזע – הוא פשוט נראה עייף מאוד ולי במקרה היתה כתף רחבה להציע לו".