אנחנו רגילים לראות בפרסומות דוגמנים ודוגמניות שמוצגים לנו כיצורים מושלמים שאי אפשר למצוא בהם אפילו פגם אחד. אולי זה בגלל שאף פעם לא נתקלנו בתמונה של דוגמן ללא פופיק, כמו שאוסטרלים רבים נתקלו בה היום.

חסר לו איבר (צילום: מתוך אתר AussieBum)
חסר לו איבר | צילום: מתוך אתר AussieBum

תמונתו של הדוגמן האוסטרלי חסר הטבור יצרה מהומה כשחכמי הרשת החברתית באוסטרליה ניסו להכריע בסוגיה הקשה שעל סדר יומם – האם מדובר בעבודת פוטושופ או שמא הפופיק מסתתר לו אי שם מתחת לפלומת השיער. בתמונה נראה הדוגמן לובש תחתונים מיוחדים של חברת "ausseibum" שעוצבו כחלק מקמפיין לכבוד "יום אוסטרליה", חג לאומי שחל ביבשת כל שנה ב-26 לינואר.

מי שהתחיל את הסערה ברשת הוא ד"ר בראד מקיי מסידני, רופא ומנחה תכנית הטלויזיה האוסטרלית "Embarrassing Bodies Down Under". הדוקטור העלה את תמונת הדוגמן לטוויטר שלו וכתב "אני מודאג מקמפיין יום אוסטרליה של חברת ausseibum. איפה הפופיק שלו?!?"

 

הוא סיפר לדיילי מייל שבתור לקוח של חברת ההלבשה קיבל מייל עם התמונה המדוברת. "מנקודת המבט שלי כרופא, תהיתי מה הולך שם, זה לא לגמרי בסדר". לדוקטור מעל ל-3,600 עוקבים בחשבון הטוויטר שלו, מה שגרר באופן מיידי תגובות מכל צבעי הקשת שמנסות להבין את מקור הבעיה.

למשל, גולש בשם לורנס מקאן הגיב: "פלאי הפוטושופ". גולש אחר הציע שיתכן ונעשתה עבודת פוטושופ כדי לחבר ביחד שתי תמונות של בחורים שונים ושהמעצב פשוט שכח להוסיף את הטבור. גולש אחר הגיב "שיבוט". גולשת בשם אשלי קילינג צייצה: "בחנתי את הנושא מאוד מאוד מקרוב והפופיק מסתתר לו שם מתחת לשיער".

בעקבות התמונה הגולשים שמו לב למשהו נוסף שהפריע להם, והחברה ספגה החברה ביקורת חריפה על שימוש בסמלים הלאומיים המוצגים על התחתונים, ועל היחס המזלזל באבוריג'נים, וקיבלה תלונות רבות מתושבים אוסטרליים פגועים. גולשת בשם דניאל צייצה בתגובה לפוסט של ד"ר מקיי: "אתה רציני? זה הדבר שמדאיג אותך? מה עם הזלזול התרבותי. נו באמת, דוק." גם מנחה טלויזיה אוסטרלי בשם נתן אפו הגיב בטוויטר: "אני חושב שיש כאן זלזול באזרחי המדינה הזאת בכל כך הרבה רמות".


בראיון לאתר ה-abc האוסטרלי, מנכ"ל החברה שון אשבי סיפר שהגיעו לחברה תלונות במייל. "בסופו של יום הדבר נעשה בתום לב מבלי להבין עד כמה הנושא רגיש בתרבות האוסטרלית" והוסיף "אני חושב שהפכנו לרגישים מדי לנושא אבל כשהגיעה התלונה במייל נפל האסימון".

למרות סערת הפופיק הנעלם והתלונות הפגועות שהגיעו לחברה בעקבותיה, עולה החשד שמדובר בתרגיל יח"צני שבסופו של דבר הביא לחברה פרסום חיובי, ושאולי טעות הפופיק והטעות התרבותית לא נעשו כל כך בתום לב.

אם אתם נתקלים בעוד דוגמנים שחסר להם משהו או בסתם דוגמנים רגילים, שלחו לעדי רם בפייסבוק