ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אירח אתמול לראשונה בטוויטר ספייס, בו השתתפו יותר מ-3,000 אנשים. למי שלא מכיר, מדובר בחדרי שיחה רב קוליים, בהם חלק מהמשתמשים מדברים וחלק מאזינים, ובהם משתתפים בדרך כלל עשרות עד מאות בודדות של אנשים. מסתמן, גם על פי טוויטר ישראל, כי נתניהו שבר אתמול את השיא הישראלי עם מספר המשתתפים הרב ביותר בפלטפורמה, שעדיין לא באמת הצליחה לחדור ולכבוש את קהילת הצייצנים הישראלית.

הספייס נמשך 30 דקות ובמהלכו ניתנה אפשרות לשאילת שאלות, שהיו ככל הנראה לא במקרה רק מצד תומכי נתניהו. יו"ר האופוזיציה, שלו שני מיליון עוקבים, תקף את רה"מ בנט ואת הסתמכות הממשלה על רע"ם וכינה את העברת הכספים למגזר הערבי – "מס עבאס".

גם הפוסט שפרסם נתניהו ובו הזמין לספייס, גרר תגובות רבות - הן מתומכיו, שפרגנו לו ואמרו כי הוא שבר את הרשת, והן ממתנגדיו, שציינו כי אם ייכנס לכלא, כבר לא יוכל לערוך שיחות כאלה. היו גם גולשים שניצלו את העובדה ללעוג לבנט על כך שבספייס שלו כביכול רק העיתונאי בן כספית משתתף.

טוויטר השיקה את ספייס בחודש אפריל האחרון ומאז היא זוכה לפופולריות, בוודאי יחסית לפיצ'ר שטוויטר השיקה בחודש ינואר השנה, פליטס (כמו סטוריס באינטסגרם), שכבר הספיק להיסגר אחרי 8 חודשים בלבד. בישראל, כאמור, עדיין לא נרשמו ספייסים יוצאי דופן מבחינת כמות האזנות, אך הם לאט לאט צוברים תאוצה.

בשבוע שעבר הכריזה טוויטר שתאפשר לכל מי שמעוניין לארח ספייס ב-iOS ואנדרואיד. עד כה האפשרות הייתה פתוחה רק לחשבונות עם 600 עוקבים לפחות. חידושים נוספים שעשתה טוויטר בספייס הוא לאפשר שיחה עם 2 מארחים משותפים ועד 10 דוברים, מה שמאפשר אירועים גדולים יותר עם מנחים רבים יותר.