אתגר חדש מסוכן שרץ באפליקציה הסינית טיק טוק - שניצחה כל רשת חברתית אחרת והפכה למעצמת האתגרים הוויראלים החדשה - דורש מבני נוער אמיצים לצלם את עצמם מכניסים מטבע של עשר אגורות למטען חשוף שמחובר לקיר כדי לגרום לניצוצות.

בסרטונים ברשת החברתית הסינית צילמו את עצמם צעירים כשהם מבצעים את האתגר בצורה קצת אחרת ומסוכנת לא פחות - בין היתר כשהם מנסים לקלוע סיכת ראש ממתכת לתוך מפצל שמחובר לחשמל, שופכים מים על שקעים חשופים, או מחברים דיסק און קי למטען קיר.

מייקל קלוסקר, מנהל תחנת כיבוי בקרלייל, בריטניה, התראיין למגזין The Sun וציין כי מדובר באתגר שיכול לגרום לפציעה קשה ביותר והתלקחות אש. "בכל שנה ישנם מספר אנשים שנהרגים כתוצאה מהתחשמלות", סיפר קלוסקר. "אנשים צריכים לקחת אחריות על מעשיהם".

לפני כשבועיים הואשמו שני תלמידים בבית ספר תיכון במסצ'וסטס לאחר שככל נענו לאתגר וגרמו להצתה של שני שקעים באחת מהכיתות במבנה. צוותי כיבוי האש שהגיעו לבית הספר גילו את השקעים החרוכים עם המטבעות שגרמו להצתה.

ולא מדובר באתגר הראשון שמסכן את חייהם של בני נוער ברשת. בחודש נובמבר האחרון צעירה ישראלית בת 14 נפצעה בזמן שצילמה את עצמה מבצעת אתגר חדש באפליקציה. במסגרת האתגר נערים ונערות היו צריכים לביים את עצמם נופלים משולחן לצלילי שיר ברקע. ישובה על כיסא שהניחה על המיטה בלי יכולת לבלום את נפילתה, היא צנחה אל הרצפה, ספגה נפילה ופגיעה קשה.