רבקה פרנסיס (41), אם לשמונה וציידת אמריקאית מקצועית הרגה בחייה כמעט כל חיה אפשרית. מי שיכנס לאתר או לדף הפייסבוק שלה ימצא מגוון תמונות וסיפורים המתארים את מסעות הציד הרבים שערכה, ובעבר היא אף זכתה בתכנית הריאלטי "Extreme Huntres". כעת פרנסיס ניצבת בעין הסערה הווירטואלית בעקבות תמונה אחת מקוממת במיוחד. בתמונה, שצולמה ב-2010, היא נראית שוכבת ומחייכת לצד פגר ג'ירף אותה הרגה.

הציידת שירתה בג'ירף

התמונה הישנה שבה לתודעה בזכות ציוץ בטוויטר של הקומיקאי הבריטי ריקי ג'רווייס ("המשרד"). ג'רווייס שיתף את התמונה עם 7.5 מיליון עוקביו בטוויטר וכתב, "מה יכול היה לקרות לך בחייך שיגרום לך לרצות להרוג חיה כל כך יפה ואז לשכב לידה ולחייך?"

ג'רווייס הוא חובב חיות מושבע ומצייץ רבות נגד צייד ופגיעה בבעלי חיים, ועוקביו - כמוהו - לא יכלו לעבור לסדר היום בשתיקה. תוך פחות משלושה ימים התמונה צברה עשרות אלפי תגובות זועמות, קללות ואף איומים על חייה של פרנסיס. אחד הגולשים כתב למשל, "מישהו צריך להרוג את הרבקה הזאת ולשכב לידה כשהיא גוססת כדי שהיא תדע איך הג'ירף הרגיש".

"הג'ירפה הייתה זקנה וסיפקה מזון למקומיים"

תגובתה של רבקה לא איחרה לבוא. האתר HuntingLife, שעוסק בתחום הציד, שיתף אתמול (ד') בעמוד הפייסבוק שלו את תגובה של פרנסיס, וכך היא כתבה: "כשהייתי באפריקה לפני חמש שנים הייתי בדעה שלעולם לא ארה בג'ירף. לקראת סוף מסע הציד שלי נתקלתי בסיטואציה מיוחדת. הראו לי ג'ירף יפהפה אבל זקן שהסתובב לגמרי לבד משום שגורש מהעדר שלו על ידי ג'ירף צעיר וחזק יותר. הוא היה מעבר לשנות הרבייה שלו ומאוד קרוב למוות. התושבים שאלו אותי אם אני מוכנה לשמר אותו בכך שאספק מזון ואמצעי הישרדות נוספים לכל המקומיים".

"הוא היה קרוב מאוד למוות", ממשיכה פרנסיס, "בחרתי לכבד את חייו בכך שסיפקתי לאחרים את הבשר והעצמות שלו ואני לא מתחרטת על כך לרגע. ברגע שהוא מת המקומיים כבר חיכו לאכול את הבשר שלו ולהכין גם תכשיטים מהזנב ודברים אחרים מהעצמות שלו. הם לא בזבזו אפילו חלק אחד ממנו. אני אסירת תודה על כך שהייתי חלק מדבר כל כך טוב".

למרות התמיכה שפרנסיס קיבלה ממנהלי האתר, ג'רווייס הזועם דחה את ההסבר ואף העלה גם תמונה שלו עם כלב בה כתב: "אם אין לך אמפתיה לחיות, אין לך אמפתיה בכלל".