המלחמה הפסיכולוגית ברשת לא נרגעת, והשקרים ממשיכים להיות מופצים: ד' חייל בהנדסה קרבית קיבל בימים האחרונים מבול של טלפונים מחברים ובני משפחה, שסיפרו לו שתמונתו עם תת מקלע מופצת בטוויטר ובפייסבוק לצד הכותרת שהוא הרג 13 ילדים בעזה. ד' לא הבין במה מדובר, אך במהרה למד שמישהו פרץ לחשבון הפייבסוק שלו והחל להפיץ את השקרים בשמו. ."הוא היה בהלם שהפיצו את התמונה שלו ברשתות החברתיות - כשהוא בכלל הקורס ולא בעזה״, סיפר אחד מחבריו.

הרגתי 13 ילדים
ממשיכים להפיץ מבלי לבדוק | צילום: צילום מסך

בחשבון הטויטר המזוייף שאלמונים פתחו תחת שמו נכתב באנגלית: ״הרגתי היום 13 ילדים, ואתם הבאים בתור. שכל המוסלמים הדפוקים יילכו לגיהינום״. בני משפחתו וחברים שהבינו מיד שמדובר בפוסטים פקטיבים שנועדו לפגוע בחייל ובמדינה - החלו להפיץ את האמת עמודי הפייסבוק שלהם. ״אני מכירה אותו הוא בכלל הקורס ולא בעזה. זה זיוף תפיצו את זה״, כתבה אחת המגיבות. גם ד׳ בעצמו העלה פוסט לדף הפייסבוק שלו ובו הסביר שמדובר בזיוף ושאין לו קשר לסוגיה הזו. אך העובדות לא מבלבלות את מי שהפיץ את התמונה. עשרות גולשים נכנסו לעמוד הפייבסוק של ד', הטיחו בו עלבונות והעלו כיתובים אלימים. בנוסף, למרות שהתמונה שזוייפה הוסרה מהרשת, חלק מהגולשים העלו אותה מחדש והם ממשיכים להפיץ אותה בטוויטר. 

חמישים ציוצי שקר בשעה

לאחר בירור התגלה שאותם אלמונים שפתחו לו טויטר מזוייף הפיצו 50 ציוצים שלו בתוך ארבע שעות. ״אין לי קשר לעניין. פשוט זייפו טויטר שלי ואין לי מושג מי יכול היה לעשות לי דבר כזה״, הסביר החייל לגורמי צבא. בצה״ל רואים בחומרה את האירוע שכן מדובר בתקופה רגישה ונפיצה של הלחימה בעזה וכל פרסום מזוייף מעין זה עלול לפגוע התדמית החיילים. ״זה מקרה חמור מאוד. שכן בטעות עלולים עוד להאשים חייל חף מפגע ברצח ילדים ובפשעי מלחמה וזה ממש לא מצחיק״, ציין גורם בצבא.