ככל שהזמן עובר כך גולשים מבינים טוב יותר, לעתים על בשרם, שחופש הביטוי ברשת כפוף לאותם כללים וחוקים כמו בעולם הלא-מקוון: חברת הכנסת מירי רגב הגישה תלונה נגד גולש, לאחר שזה פנה אליה בשפה לא הולמת בפייסבוק. כפי שפורסם באתר ביזפורטל, גילי גולן, מנכ"ל חברת "תנין הפקות" הוזמן אתמול לחקירה בתחנת המשטרה בנתניה, שם עודכן שהוא חשוד בהעלבת עובד ציבור, לאחר שכינה את את ח"כ רגב במילת גנאי. 

מקורו של הסיפור הוא סטטוס שפרסמה רגב בסוף יולי, ובו ביקרה את אמירותיו של הנשיא לשעבר, שמעון פרס. "לאור אמירותיו של הנשיא לשעבר פרס כי המבצע בעזה מיצה את עצמו, אני אומרת כי פרס הוא זה שמיצה את עצמו", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה. "עם כל הכבוד לפרס מדינת ישראל חיבת לחתור להכרעה צבאית".

מירי רגב התלוננה נגד גולש
"מיצה את עצמו"
הסטטוס שותף כ-900 פעם וזכה לאלפי תגובות ועשרות אלפי לייקים, אך גולן ראה בדבריה עלבון שהוא לא יכול לעבור עליו בשתיקה וענה לה בקללה. "רציתי בכוונה שהיא תבין איך זה מרגיש כשמשתמשים נגדך באלימות מילולית, כפי שהיא עושה לאנשים אחרים שלא מסכימים עם דעתה", אמר גולן ל-NEXTER, ששוחרר אמש בערבות של 5,000 שקל וצווה שלא להתקרב או ליצור קשר עם חברת הכנסת במשך 14 ימים. "היא פשוט רודנית, היא מחפשת כוח ושררה, מחפשת להפחיד".

יש מי שיטען שקל להטיח מילים כאלה כלפי נבחרת ציבור שהיא אישה, מה דעתך? 

"זה בכלל לא קשור, בדיוק ההפך, עובדת היותה אישה מעניק לה נקודות זכות, כמו תכונה של פשרנות וכישרון לדרכי גישור, הייתי רוצה שתהיה לנו ראשת ממשלה - אבל לא אישה מירי רגב. המעמד שלה לא נותן לה את הזכות להעליב את הפליטים עם האמירה שלה לגבי 'סרטן בגוף שלנו' או לסלק את חבר הכנסת זחאלקה מדיון בכנסת. גם אני מגנה את דבריו, אבל להעיף מישהו כך מדיון? מה אנחנו בקובה?"

מירי רגב התלוננה נגד גולש
"מחפשת כוח ושררה"

"רציתי שהיא תרגיש מה זה לבזות אדם כמו פרס", ממשיך גולן. "אז אולי היא קיללה אותו, אבל להגיד לו 'עבר זמנך?  אין לה שום זכות, אין הבדל לדעתי בין מה שהיא אמרה - לבין מה שאני אמרתי. זה חוסר כבוד, וזה חוסר כבוד. אם היא היתה מדברת איתי או מזמינה אותי למשרד שלה, היינו מלבנים את המחלוקת. היינו נפרדים כידידים כולנו מאותו עם. יש לנו מספיק אויבים מבחץ".

מלשכתה של רגב נמסר כי ח"כ הגישה תלונה לקצין הכנסת, ולאחר שזה מצא שמדובר בעבירה חמורה של העלבת עובד ציבור, החליט להגיש תלונה במשטרה.

תגובתה של ח"כ רגב: "אני בעד חופש הביטוי אבל לאמירות מסוג זה אין מקום בחברה שלנו, אנשים צריכים להבין שעם כל הכבוד לזה שאפשר לכתוב הכל בפייסבוק, יש גם קווים אדומים שלא חוצים אותם, ופה נחצה קו אדום".