המורה בתגובה ראשונה למקרה. אילוסטרציה (צילום: SUTTERSTOCK)
צילום: SUTTERSTOCK
התפתחות נוספות בפרשה: חוקרי מחלק הנוער בתחנת משטרת אשקלון חקרו היום באזהרה חמישה תלמידים מבית ספר תיכון בעיר, בחשד שהיו מעורבים בהפצת תמונות עירום של מורה בבית הספר. 

כזכור, כבר בשבוע שעבר חשפנו ב-NEXTER, שבמשטרה החליטו לזמן את התלמידים לחקירה באזהרה, זאת בעקבות תלונה שהגישה המורה. אז התברר, שהמורה השאילה את הטאבלט שלה במהלך השיעור לאחד התלמידות - ותלמיד אחר ניצל זאת כדי לחטט בו. לאחר שמצא את תמונות העירום באלבום הפרטי, החליט התלמיד להפיצו לחבריו באמצעות וואטסאפ - ואלה הפיצו לתלמידים אחרים. התמונות הגיעו לטאבלט לאחר שהמורה צילמה אותן בטלפון הפרטי שלה - ואלה סונכרנו עם המכשיר.

התלמידים נחקרו על ידי  חוקרי מחלק נוער בגין עבירות של פגיעה בפרטיות ובצנעת הפרט, והפצת תמונות אינטימיות. חקירת התלמידים ארכה כמה שעות. במהלכה כמה מהם הודו בהפצת התמונות ואחרים הכחישו מכל וכל את מעורבותם.

לטענת אחד התלמידים הדבר נעשה בהומור וכמעשה קונדס וללא שיקול דעת. "לא התכוונו לפגוע בה, זה פשוט עשינו את זה מתוך שטות ואני מצטער על זה", הסביר אחד התלמידים. בתום חקירתם התלמידים שוחררו לבתיהם ובמשטרה שוקלים לזמן תלמידים נוספים שהיו מעורבים בשרשרת הפצת התמונות של המורה.

"נכון לעכשיו, ברור שבוצעה פה עבירה פלילית ואנחנו שוקלים את עניין הגשת כתב האישום נגד כמה מהתלמידים. מדובר בתלמידים ללא עבר פלילי ויתכן שלא היתה להם כוונה או הבנה שמעשיהם היו בגדר עבירה פלילית", הסביר קצין משטרה.

בעקבות חשיפת הפרשה אולצה המורה לצאת לחופשה כפויה אך כעבור כמה ימים ביקשה לחזור ללמד. בלחץ ארגון המורים ופרקליטה של המורה שאיים לתבוע את בית הספר והתלמידים המורה אכן הוחזרה ללימודים, עם זאת היא מתכוונת להגיש תביעה אזרחית נגד התלמידים.