עדיין נכנסים לעדכן סטטוסים בגוגל פלוס? אם לא, אתם לא היחידים, נראה שהפעם האחרונה שמנכ"ל גוגל, לארי פייג' פירסם פוסט ציבורי ברשת החברתית שלו היתה לפני קצת יותר מחודש.

אין תמונה
קצת שומם שם. גוגל פלוס

גוגל פלוס, הרשת החברתית החדשה של ענקית החיפוש שהושקה בסוף חודש יוני וזכתה להרבה תגובות חיוביות ואף היו כאלה שטענו כי היא מאיימת על פייסבוק, סובלת לפי דיווחים שונים מהאטה בקצב גדולה הצטרפות וירידה משמעותית ברמת הפעילות בה.

האתר 89n למשל חשף נתונים מאוד לא מעודדים לפיהם הפוסטים הציבוריים (public) בגוגל+ צנחו ב-41% בחודשיים האחרונים, והיום (אוגוסט-ספטמבר) הם עומדים על 0.4 פוסטים ציבוריים ביום לעומת 0.68 פוסטים יומיים בחודשי יולי-אוגוסט. כמובן יש לקחת בחשבון שהחישוב מתייחס לפוסטים ציבוריים, לא כולל כאלה שנכתבו במעגלים פרטיים.

במקביל מדווח האתר Networkworld כי אחד ממייסדי גוגל והמנכ"ל החדש שלה, לארי פייג', הפסיק להיכנס ולעדכן את הפרופיל שלו, לפחות לא עם הציבור הרחב.

כפי שניתן לראות בתמונה הפוסט האחרון של פייג' התפרסם ב-15 באוגוסט וקיבל על הפוסט מעל 4,000 פלוס1-ים וכמעט 500 תגובות, כשהאחרונה ביניהן היתה של אסטבן קונטראס שכתב: ",לארי פייג', הגיע הזמן לחזור לגוגל פלוס?"

אין תמונה
לאן נעלמת? עמוד הפרופיל בגוגל+ של מנכ"ל גוגל, לארי פייג'

כאן שוב נזכיר כי ההתייחסות היא לשיתוף ציבורי ולא עדכון במעגלים הפרטיים של חבריו וכמובן ברור כי מדובר באדם פרטי ועסוק, עם זאת בימיה הראשונים של פלוס, פייג' דאג להעלות סטטוסים, תמונות שונות מטיולים, קישורים ובאופן כללי עידכן את 300 אלף העוקבים שלו בכל מיני עניינים בתדירות גבוהה מאוד.

העדכונים התדירים פסקו לפתע לפני כחודש דבר שמעלה שאלה האם אפילו למנכ"ל גוגל כבר נמאס מהרשת החברתית של עצמו?

הדובר הרשמי של גוגל הגיב לטענה ואמר כי: "אנחנו לא מתייחסים לפרופילים של יחידים, אבל חשוב לזכור שפעולות השיתוף יכולות להיעשות במעגלים פרטיים. כמו שאמרנו בעבר, אנחנו מאמינים כי יש סיכוי גבוה יותר לחלוק תכנים עם מעגלים פרטיים מאשר עם הציבור כולו".

כמובן שמדובר בתגובה בעייתית שלא מתייחסת לשאלה האמיתית, מדוע מנכ"ל חברה שהשיקה רשת חברתית מפסיק בפתאומיות לעדכן את הפרופיל שלו ולהוות דוגמה ליתר המשתמשים כמו שעשה בהתחלה. ולא, התשובה שהוא דואג לפרטיותו לא מתקבלת. אולי הוא פשוט מבזבז את כל הזמן שלו בפייסבוק?

עשו לייק אם אתם מעדיפים את פייסבוק על גוגל פלוס

>> אחת ולתמיד: אייפון 4 או גלקסי S2?