ארה"ב: קאלב בורצ'יק, גבר בן 29 ממדינת דקוטה הצפונית, נעצר בחשד שאיים לרצוח את הבוס שלו לשעבר ופרץ לביתו. זאת, אחרי שהבוס לא אישר את בקשת החברות בפייסבוק ולא ענה לפניותיו ברשתות חברתיות אחרות. הוא נעצר והואשם בפריצה ובאיומים בשבוע שעבר (שלישי).

לפי הדיווחים, בורצ'יק שלח את בקשת החברות למעסיק הקודם שלו בערב חג המולד. לפי דף הפייסבוק שלו, שירד מאז האוויר, הוא עזב את מקום העבודה כבר בחודש מרץ, כך שחלפו תשעה חודשים מאז שנגמרו יחסי העובד-מעביד בין השניים. כעבור יומיים, שבהם הבוס לשעבר לא אישר את בקשת החברות, קאלב החל לשלוח לו צרורות של הודעות, כשבאחת מהן כתב: "תאשר את בקשת החברות שלי או שאני ארצח אותך".

כרוניקת ההטרדות לא נגמרת כאן. ב-26 בדצמבר הוא שלח הודעה נוספת בה הוא איים כי "יהיו בעיות" ורמז שינסה לאתר אותו, בצירוף תמונה של הטנדר שלו. עוד עלה בכתב האישום כי בורצ'יק ניסה לפנות למעסיק ברשתות חברתיות נוספות, ובהן סנאפצ'אט, ופרסם פוסט עם תמונה שלו לובש אפוד שחור וכובע לצד הכיתוב "המשפחה של הבוס הקודם של תצטרך דלת חדשה".

הוא אכן ניסה לממש את איומיו: בתיעוד ממצלמת האבטחה של המעסיק מה-26 בדצמבר, ניתן לראות את בורצ'יק בועט בדלת הקדמית כשהוא לובש את אותם הבגדים שלבש בתמונה.

לפי הדיווחים, בורצ'יק זומן לבית המשפט ל-27 בינואר, אז יתקיים הדיון הראשון בעניינו. הסכום שהוצב לשחרורו בערבות הוא 25 אלף דולר.