גוגל פלוס הרשת החברתית הראשונה מבית גוגל  (צילום: Sean Gallup, GettyImages IL)
אם אתם רוצים להיות במקום גבוה בגוגל, כדאי לכם לטפח את פרופיל הגוגל פלוס שלכם | צילום: Sean Gallup, GettyImages IL

כמעט כולם שמעו על הרשת החברתית החדשה של גוגל, +Google, בארץ מדובר בכמה אלפים ובחו"ל יש לה כבר למעלה מ-150 מיליון משתמשים. הרשת החברתית הזו היא פרוייקט מתוך עשרות פרוייקטים שגוגל השיקה בעבר, בניסיון להכנס לשוק החברתי האינטרנטי.

מיותר לציין שפרוייקטים כמו גוגל באז, גוגל וויב ואחרים נכשלו כישלון חרוץ ונגנזו כמה זמן קצר לאחר השקתם. גם במקרה של הרשת החברתית הגדולה ביותר שלהם, גוגל+, גוגל לא נחלו הצלחה והפרוייקט לא מצליח להרים את עצמו מעל הקרקע.

בניסיון לשפר את מצב הרשת החברתית שלהם, גוגל הצהירו חד משמעית שמדדי ה-1+ (המקבילה הלא קליטה כל כך ללייק של פייסבוק) של הרשת שלהם משפיעים על תוצאות החיפוש ועל האופן שבו גוגל תדרג את אתרכם במנוע החיפוש.

1+ תורם לקידום אתרכם בתוצאות של גוגל

גוגל השיקו את החיפוש המיוחד שלהם (Search your world) שמעניק לנו יכולת לראות חיפושים לצד הדירוגים של (1+) שמשתמשים נתנו לעמודים שונים, ככל שתקבלו יותר 1+ לעמודים שלכם כך תוכלו להתקדם מעט טוב יותר בתוצאות החיפוש

גוגל ממנפים את הרשת החברתית שלהם על ידי הטמעה של מדדי הכפתורים בכלי מנהל האתרים שלהם, אותו כלי שאתם כבעלי אתרים יכולים להתחבר אליו ובכדי לקבל נתונים שונים שגוגל אוסף על אתרכם.

חיפוש בין חברים נראה כך:

מקבלים יותר הקלקות גם אם לא נמצאים במקום הראשון

אתרים המופיעים בחיפוש החברתי אשר קיבלו (1+) ממספר רב של אנשים ידורגו מעט גבוה יותר בתוצאות החיפוש, אך יותר מכך גם אם לא יהיו במקום הראשון סביר שימשכו את העין ויקבלו קליקים, כך שכניסות לאתרכם יגדלו גם אם אתם ממוקמים בתוצאה חמישית ולאו דווקא בתוצאה ראשונה.

החיפוש החברתי יחד עם התקנון החדש של גוגל מהווים שינוי משמעותי באופן שבו גוגל מדרגים את האתרים בתוצאות החיפוש. אלמנטים חברתיים בתוך האתר עצמו ואינטרקציות עם הגולש הופכות להיות מפתח חשוב מאוד בשביל התקדמות טובה בתוצאות החיפוש, לכן מומלץ לשים כפתורי שיתוף של פייסבוק וגוגל באתרכם ומומלץ לקבל 1+ בנוסף ללייקים שלכם בפייסבוק.

איך תוכלו לסייע לגולשים להפיץ את התכנים בגוגל+ ?

הדרך הפשוטה ביותר תהיה להטמיע את הקוד של הכפתור באתרכם, תיעזרו במתכנת במידה ואינכם בקיאים בקוד האתר או במערכת. בדרך כלל יש צורך להכנס לקוד עצמו, אם שאלתם את עצמכם איך לשים כפתור גוגל+ באתר שלכם. היכנסו לכתובת הרשמית של גוגל כאן

בשלב הראשון תוכלו להגדיר את הגודל של הכפתור ואת הצורה שלו, בחלקו העליון של המסך תהיה דוגמא שתשתנה בהתאם לבחירות שלנו, כדי שנוכל לראות איך הכפתור יראה באתר כאשר נשים אותו.

בחלק הזה חשוב מאוד לבחור בשפה העברית או השפה המתאימה של אתרכם:

תחת הסעיפים הללו ישנה תיבה עם הרבה מאוד קוד בתוכה שתיראה כך: