רק לא ביבי
מה ביבי יכול לעשות חוץ מלהיות ראש ממשלה

מי שחושש שבבחירות הקרובות אחוז ההצבעה יהיה הנמוך ביותר מזה שנים מוזמן לקפוץ רגע לפייסבוק. מרגע שהחלו לזרום דיווחים על בחירות 2015, הרשת מלאה בממים, בדיחות, סטטוסים ועמודי פייסבוק שמפילים או מרוממים מועמדים. חלק מהגולשים רק תופסים את הגל כדי לבטא את עצמם, אך חלק אחר שואף גם להשפיע על דעת קהל. 

השבוע נפתחו בפייסבוק שני עמודים מהסוג השני, שבמקשים להעביר מסר אחד: "רק לא ביבי!". שני העמודים תופסים תאוצה וצוברים עוקבים בקצב מסחרר, הן בזכות הזדהות של גולשים, והן בזכות ההומור והסרקזם בה המסר מועבר. 

"רק לא ביבי!"

הראשון להיפתח היה הדף "מועמדים שעדיפים על ביבי", שבפחות משבוע הספיק לצבור כבר מעל לעשרת אלפים עוקבים. הקונספט בדף הוא הצגה של דמויות משעשעות ומגוונות שעדיף שהן שיהיו ראשי ממשלה מזה הנוכחי. כל תמונה עולה עם חותמת אדומה ובולטת בה כתוב "עדיף על ביבי". בין הפייבוריטים שלי ניתן למצוא שם את: לירן חולצה אפורה, הקקי המחייך מהווטסאפ, ג'פאר הרשע מהסרט אלאדין ועוד דמויות משעשעות נוספות.

גם הטקסטים המצורפים לתמונות משעשעים למדי: למשל, עובד מהסביח קיבל את ההקדשה "שתי מנות לשני עמים", תמונה של חמין קיבלה את ההקדשה "חמין - דואג להשאיר את הגז טבעי – אצלנו", ופומבה ממלך האריות קיבל את הכותרת: "חזיר יבלות זהיר. לא ישב עם החרדים. והם לא איתו", משחק משעשע בין דמות החזיר הלא כשר והרצון להוציא את החרדים מהממשלה.

רק לא ביבי
רק לא ביבי

הדף השני שנפתח הוא "מה ביבי יכול לעשות חוץ מלהיות ראש ממשלה". כאן הקונספט הוא שילוב פרצופו של נתניהו על גופן של דמויות שונות. גם הדף הזה שנפתח לפני שלושה ימים בלבד כבר הספיק לגייס מעל לאלף לייקים, והספירה נמשכת. בין התמונות ניתן למצוא את ביבי מודבק על תמונתה המפורסמת של קים קרדשיאן הערומה, על גופו של הרופא מהתכנית "בייבי בום" עם הכותרת המתבקשת "ביבי בום", ומודבק במקום גידי גוב ליד השף אהרוני עם הכיתוב "המסע המופלא של ביבי ואהרוני".

מנהלי העמוד, שמעדיפים להישאר בעילום שם, מסבירים שהם אינם רוצים להיגרר להסתה מרושעת, ולכן בחרו בגרפיקות משעשעות. "אנחנו רוצים להישאר על התפר שבין ביקורת להומור, כי אחרת שזה עשוי להביא לתוצאה ההפוכה. אחרת, אנשים עלולים לחשוב שהוא קדוש מעונה שמותקף מכל כיוון - ולרחם עליו. אנחנו מקווים שעד יום הבחירות נצליח למצוא לביבי עבודה חדשה". 

רק הזמן יגיד אם הדפים האלו באמת יצליחו להטמיע את המסר בקרב הבוחרים, אבל מה שבטוח -  לפחות הם יספקו לנו כמה רגעים משעשעים עד הבחירות.

 

רק לא ביבי
רק לא ביבי
רק לא ביבי
מה ביבי יכול לעשות חוץ מלהיות ראש ממשלה

 

נתקלתם בעוד ממים ודפים מצחיקים ברשת? ספרו לעדי רם בפייסבוק.