סטודנטים מאוסטרליה מתגייסים: (צילום:  Photo by Flash90)
סטודנטים מאוסטרליה מתגייסים | צילום: Photo by Flash90

יוזמות למען תושבי הדרום, עדכונים חשובים, קבוצות הזדהות ודאגה לבעלי החיים – הרשתות החברתיות מתגייסות למען תושבי הדרום.

עדכונים מהדרום: בעזרת עמוד הפייסבוק "עדכוני הדרום" תושבים באזור עוטף עזה והסביבה מעבירים ביניהם מידע, מתעדכנים במה קורה ביישובים אחרים ומקבלים אינפורמציה בזמן אמת. לא מדובר בעמוד חדש ויש בו כבר כמעט 23 אלף חברים, אבל עם תחילת מבצע "עמוד ענן" הוא הפך למקור מידע חשוב עבור רבים. הסטטוסים עולים לעמוד בתכיפות גבוהה וכוללים עדכונים שעוסקים בהחל מאזעקת צבע אדום ועד לעדכונים חדשותיים. תושבים מרחבי הארץ יכולים גם הם להיכנס לעמוד ולהתעדכן לגבי מה שקורה בדרום וגם לשלוח איחולים וחיזוקים.

 

סטודנטים מאוסטרליה מתגייסים: אירגון הסטודנטים היהודים באוסטרליה פתח במבצע בינלאומי להזדהות עם תושבי הדרום. בעמוד הפייסבוק שנפתח למען המטרה הם מבקשים מאנשים מרחבי העולם להצטלם לבושים באדום כאות הזדהות עם תושבי ישראל החיים תחת מתקפת הטילים מעזה.

אדומים גם בישראל: יוזמה דומה נפתחה גם בישראל. עמוד האירוע מזמין את תושבי ישראל שאינם תחת מתקפת הטילים מעזה להביע הזדהות וללבוש בגדים אדומים, להצטלם ולהעלות לפייסבוק ולאינסטגרם.

עדכונים מהדרום (צילום:  Photo by Flash90)
עדכונים מהדרום | צילום: Photo by Flash90

צבע אדום באייפון: בעזרת אפליקציית "צבע אדום" החינמית, יכולים התושבים לקבל הנחיות חדשות מפיקוד העורף ולהתעדכן לגבי נפילות. האפליקציה לא מופעלת על ידי פיקוד העורף, מדובר בפרויקט התנדבותי שמטרתו לעדכן את תושבי עוטף עזה והסביבה בזמן אמת לגבי נפילות. גם תושבים שלא באזורי סיכון יכולים להתקין את האפליקציה ולקבל פרופורציה בזמן אמת על מה שקורה בדרום. 

פותחים את הבית לתושבי הדרום: אם אתם מעוניינים להציע את הבית שלכם כמקלט זמני לתושבי הדרום, "אירוח תושבי הדרום" היא קבוצה שפועלת בנושא הזה כבר זמן רב וכוללת אלפי חברים. יוזמה יפה שלצערנו ממשיכה להיות נחוצה הרבה יותר מידי זמן.

מדברים על זה בפורום: גם בפורום תפוז המוקדש לנושא מתפקדים תושבי ישראל ומציעים את ביתם לאירוח לתקופה הקרובה.

דואגים גם לבעלי חיים (צילום:  Photo by Flash90)
דואגים גם לבעלי חיים | צילום: Photo by Flash90

דואגים גם לבעלי חיים: עמותת "תנו לחיות לחיות" פתחה שירשור מיוחד שמבקש מתושבי הצפון והמרכז לעזור בשמירה ואימוץ זמני של חיות מחמד מאיזור הדרום. משפחות רבות שחיות בדרום מתקשות להסתדר בתקופה הזאת עם חיות המחמד שבבית ומבקשות עזרה זמנית.

מסע תמיכה מהצפון והמרכז: קבוצה של תושבים מהמצפון ומהמרכז מתכננת דרך פייסבוק מסע לתמיכה בתושבי הדרום. הם יצאו לשדרות ביום שישי, 23 בנובמבר, בתקווה שבסס המלחמה הנוכחי יסתיים, ויבואו להתארח בבתי העסק באיזור ולתרום קצת לכלכלה הפגועה של העיר.

עמוד שקורא להתפייס: ומה קורה בצד השני, בתוך הרצועה? עמוד פייסבוק חדש מציע לשני הצדדים לדבר אחד עם השני - בלי מתווכים של תקשורת או ממשלות, פשוט לדבר ולהחליף מידע וחוויות. מקווים שהפרויקט הזה יתפוס. בינתיים רק איש אחד עשה לו לייק.

>> לעמוד הפייסבוק של נקסטר