אין תמונה
"כל ישראלי מרגיש שהוא בן משפחה שלו"

אריק איינשטיין, מגדולי הזמרים הישראלים, הלך הלילה (ג'), לעולמו והשאיר אחריו קהל עצום של מעריצים ששיריו ליוו אותו בכל שלב בחייהם.

מדברים על אריק גם בפייסבוק

גולשים רבים העלו לעמודי הפייסבוק, הטוויטר והאינסטגרם תמונות, שירים וגם הספדים כדי לחלוק עם חבריהם את החוויה האריק איינשטנית שלהם וחלקו לו כבוד אחרון בצורה מכובדת ביותר. או כמו שרבים כתבו "זה היום בו פיד הפייסבוק הוא הכי ראוי מאז ומעולם”.

 

העיתונאית והמגישה מיקי חיימוביץ' סיפרה על השיחה שלה עם איינשטיין בתקופה קשה בחייה כשעזבה את ערוץ שתיים:

 

הבמאי והתסריטאי רשף לוי פרסם פוסט בו סיפר על המפגש שלו עם איינשטיין: ״אריק אינשטיין שר כל כך טוב שכל ישראלי מרגיש שהוא הכיר אותו. שהוא בן משפחה של כולנו. היה לי מזל והכרתי אותו ממש. כשכתבתי את "לצוד פילים" רציתי שאריק ישחק בסרט. התקשרתי אליו. לאריק היה מספר קווי בבית והוא ענה לכל מי שהתקשר. והקול של אריק, אתם יודעים, אתם מרגישים אותו מייד, ברור לך שזה אריק אינשטין ענה ולא המנקה. 

אמרתי: אריק זה רשף לוי, אני קומיקאי ומחזאי ואתה לא מכיר אותי. 

אריק ענה: זה אתה עם השבעה ילדים. 

אמרתי: איך אתה יודע? 

אריק: בתוך עמי אני יושב. קראתי עליך. שמעתי. מה אתה עושה כל כך הרבה ילדים? מה שלומך רשף? _OBJ

ככה בלי הכנות הוא התחיל לדבר איתי בגובה העיניים כמו אחד שמכיר אותך, ואתה מכיר אותו, כמו משפחה. זאת הגדולה של אריק שלא משנה אם היית מדימונה או מחיפה, אם היית מדען גרעין או מנקה רחובות, כששמעת את אריק זה היה יוצא לך בגובה העיניים. ואני התרגשתי כמו ילד קטן. סיפרתי לו על הסרט אמרתי לו שאני רוצה שישחק יחד עם מוני. הוא אמר לי אין סיכוי רשף, והתחיל לדבר איתי על מכבי תל אביב כדורסל ועל דרק רוז משיקאגו באנ.בי.אי שבדיוק נפצע בפעם הראשונה״.

״מאה פעם הוא אמר לי אני כל כך רוצה, וזה רק גרם לי לנסות לשכנע אותו, להבטיח לו הבטחות, אבל בסוף הבנתי שהוא לא יכול. וכזה נגמר פשוט אהבתי אותו. אני כל כך עצוב הלילה, ואני רק יכול להבטיח לכל אחד מכם ששומע עכשיו את השירים שלו ברדיו, ונזכר איך הם ליוו אותנו כל חיינו, שהאיש הזה היה טוב כמו שזה נראה מבחוץ״. 

 

 

ברי סחרוף בחר לשתף את השיר בואנס נוצ׳ס, שכתב ושר איינשטיין ללחן של סחרוף וכתב ״אבידה גדולה״. 

 

 

אהוד בנאי תיאר את הצער הגדול:

 

 

המוזיקאי עמיר לב הוסיף, ״איזה איש מקסים אריק אינשטיין. גבוה ועדין והכי יפה.והכל בקול ההורס שלו.כל כך אהב אנשים ומוסיקה״. ואסף אמדורסקי ספד לו והזכיר מוות של אדם אחר שסחף קהל מאמינים גדול: ״מרכין ראש בפני א.א. הגדול, מלך הצנועים, המרן של החילונים היפים, האבא של הקולים, המנטור של הסטלנים והזמר הכי אמיתי, מרגש, צלול תמיד וחתיך נצחי שלא ויתר על אף הזדמנות לעשות צחוקים ולפזר אבקה של טוב על אוזנינו בכל גיל ובכל מצב. שחקן הקולנוע הכריזמטי ביותר שידע המסך הישראלי, הדיקן לנונשאלאנט, הרוקר הראשון לציון וראש העיר תל אביב היפה״. 

 

לעיתונאי חיים הר זהב, האירוע הזכיר אירוע אחר, שקרה לפני 18 שנה. גם אז כמו גם השנה, הוא סחף רבים מצויידים בנרות ובשירים לכיכר אז מלכי ישראל, והיום רבין. ״כשהייתי עצוב היה את כמה טוב שבאת הביתה. כשהייתי שמח, את אדומה שלי. כשחלמתי, היה את אני ואתה נשנה את העולם. כשהתעוררתי - את למה לי לקחת ללב. ותמיד היה אריק.תמיד. ולא ירדו לי כל כך הרבה דמעות בגלל מישהו שאני לא מכיר מאז 4/11/95״.

 הנה עוד ציוצים וסטטוסים נבחרים: