ההתפרעות בבית הנבחרים האמריקני בשבוע שעבר (רביעי) ממשיכה לטלטל את הרשתות החברתיות. בעקבות האירועים חסמה טוויטר את חשבונו של הנשיא טראמפ לצמיתות ופייסבוק השעתה אותו עד 20 בינואר, וכעת נראה שהן נוקטות בצעדים נוספים. אמש (שני) הודיעה פייסבוק כי הסירה את כל הפוסטים עם הסיסמה "הפסיקו את הגניבה" (Stop the steal), וטוויטר הסירה 70,000 חשבונות המפיצים את תיאוריית הקונספירציה QAnon.

הצעד האחרון של טוויטר נגד הקונספירטורים מהווה המשך ישיר למדיניותה בנושא, כשרק בחודש יולי היא הסירה 7,000 חשבונות והזהירה שהפצת תכני QAnon תוביל לצמצום החשיפה ברשת החברתית. החסימה שהחלה בסוף השבוע האחרון הסתכמה במסה גדולה בהרבה.

המאמינים בתיאוריית הקונספירציה סבורים שהנשיא טראמפ הוא "גיבור" שמנסה להביס את "האליטה הגלובלית של פדופילים המאמינים בשטן ומשתייכים למפלגה הדמוקרטית". מטוויטר נמסר כי רבים מאותם חשבונות שנחסמו נוהלו על ידי אותם המשתמשים, וכי הצעד עלול לגרום לתנודות של אלפי משתמשים במונה העוקבים של חשבונות מסוימים. כך, רפובליקנים בולטים כמו דוברת הבית הלבן לשעבר, שרה האקבי סנדרס, טוענים שטוויטר "מנתקת אותם מהעוקבים שלהם" בעקבות דעותיהם הפוליטית.

בנוסף, טוויטר סימנה ציוצים ספציפיים שחורגים מ"כללי ההגינות האזרחיים", בדומה לפוסטים של טראמפ, כך שלא ניתן יהיה לצייץ אותם מחדש, להגיב להם או לעשות להם לייק, וחסמה תכנים מרשימת ה"טרנדינג" שבה מופיעים נושאי השיחה הפופולריים ברשת החברתית.

גם פייסבוק הכריזה אמש (שני) על צעדים נוספים, ובהם חסימת הסיסמה "הפסיקו את הגניבה" (Stop the steal), בה משתמשים תומכי טראמפ שסבורים כי הבחירות בארצות הברית זויפו, על אף שכל העתירות שהוגשו על תוצאות הבחירות נדחו. לפי החברה, ישנו "הסיסמה הזו נקשרת לסיכון מתמשך לאלימות", בהמשך לאירועים בגבעת הקפיטול בשבוע שעבר.  לכן, החברה תסיר את כל התכנים שבהם מופיע הביטוי, עד השבעתו של הנשיא הנכנס ביידן ב-20 בינואר. "אנחנו נוקטים באמצעים נוספים, ומפעילים את אותם הצוותים והטכנולוגיות שבהם השתמשנו במהלך הבחירות הכלליות כדי למנוע את ההפצה של תוכן מיסאינפורמציה".

הצעדים שנקטו הרשתות החברתיות נגד הנשיא טראמפ ותומכיו הובילו גם לירידות שערים אתמול (שני). כך,  מניית טוויטר רשמה ירידה של יותר משישה אחוזים ומניית פייסבוק ירדה בכארבעה אחוזים.