שריפה קשה השתוללה אמש (ב'), בבניין בן 41 קומות בשכונת הלס קיטצ'ן, במנהטן שבניו יורק, ובה נספה צעיר בן 27 ועוד עשרות נפצעו.

השריפה פרצה בקומה 20 של גורד השחקים היוקרתי, לא רחוק מטיימס סקוור, ועוררה הרבה מאוד פאניקה בקרב דיירי הבניין ועוברי האורח שהסתכלו על המתרחש מלמטה, צילמו את זה והפיצו ברשתות החברתיות. חלק מעדי הראיה אף סיפרו לכלי התקשורת המקומיים כי ראו אנשים מנופפים בידיים מהחלונות והמרפסות וזועקים לעזרה.

אחד מאותם אנשים היה מיקי אטוואל, שמתגורר עם משפחתו בקומה 26 בבניין המדובר. אטוואל, שראה את הדירה בקומה 20 עולה בלהבות, יצא למרפסת והחל לצייץ בזמן אמת כשהוא מבקש עזרה ואומר שהוא לכוד בדירתו ואינו יכול לצאת.

עוד NEXTER בפייסבוק כל הזמן 

"תקוע בקומה 26 בבניין שעולה באש", הוא צייץ והעלה את התמונה של מה שראה מהמרפסת שלו.
זמן קצר אחרי הוא כתב: "עדיין תקוע, יש יותר מידי עשן במדרגות. המעליות לא עובדות. עומד במרפסת בקומה 26 עם אשתו ובני בן השנתיים".

בציוץ הבא, כשעה אחרי הפוסט הראשון, כתב אטוואל: "מכבי האש הגיעו ואומרים לנו להישאר במקום. נראה שהשריפה החלה כמה קומות מתחתינו. המשפחה שלי בטוחה ובמצב רוח טוב".

שעה אחרי, אטוואל כבר צייץ: "יורדים במדרגות. תודה על התמיכה".  אשתו של אטוואל, נדג'ה, מעצבת אופנה ידועה בעיר, גם היא הצטרפה לבעלה ועדכנה על מצבה ומצב משפחתה לכמעט אלף עוקביה. 

הציוצים של מיקי אטוואל:

 

הציוץ של אשתו, נדג'ה: 

 

השריפה כאמור, פרצה אמש (א'), בשעה 11 בבוקר (לפי שעון ניו יורק), בקומה 20 של בניין יוקרתי באמצע מנהטן. לפי הדיווח של הניו יורק טיימס, למעלה ממאה כבאים הגיעו למקום כדי לכבות את השריפה ולחלץ את האנשים. שני גברים במצב אנוש נמצאו בחדר המדרגות שהיה מלא בעשן. אחד מהם הוא דניאל מקלאנג בן 27 שנלקח לבית החולים ושם מת מפצעיו. הגבר השני, שהיה בעלו של מקלאנג, נלקח לבית החולים במצב קריטי גם הוא, אך נכון לעכשיו מצבו יציב.

השניים שהתגוררו יחד בקומה 38, ככל הנראה נפגעו משאיפת עשן, אחרי שניסו לנוס מהבניין דרך המדרגות. הכבאים הצליחו להשתלט על השריפה לקראת השעה אחת בצהריים (כשעתיים אחרי פריצתה).

>> שלחו את הגולשת להתאבד בגלל שעשתה טעות מביכה‎