פרשה מזעזעת את יפן, לאחר שהמשטרה עצרה צעיר בן 27 בחשד שרצח 9 בני אדם - מהם 8 נשים וגבר אחד, כאשר חצי מהנשים היו בנות 17 בלבד - תוך שימוש ברשת החברתית טוויטר, כך מדווח העיתון ג'פאן טיימס.

טַאקַהִירוֹ שִירַאִישִי נעצר לפני שבוע וחצי בדירתו בטוקיו, לאחר ששוטרים שהגיעו למקום לחפש צעיר נעדר מצאו בדירתו חלקי גופות מנוסרים ומאוחסנים בקופסאות מסוגים שונים. השוטרים עצרו את טאקהירו, שהודה ברצח הצעיר ועוד 8 צעירות.

מה שמזעזע לא פחות מהיחס של הרוצח לגופות הוא שיטת הפעולה שלו: לפי המשטרה, טאקהירו פיתה את קורבנותיו באמצעות כמה חשבונות טוויטר, שאחד מהם נקרא "תליין מומחה" ותמונת הפרופיל שלו היתה דמות מצוירת של גבר צעיר שלובש עניבה מחבל סביב צווארון החולצה, ועל צווארו נראות צלקות מתלייה.

באחד הציוצים בחשבון כתב הרוצח כי הוא רוצה לעזור לאנשים שסובלים לאחר ניסיונות התאבדות. השוטרים אמרו שהוא פנה מהחשבון הזה ומחשבונות נוספים למשתמשי (ובעיקר משתמשות) טוויטר שהביעו רצון להתאבד, הציע להן לארגן התאבדות משותפת - וכשהגיעו לדירתו רצח אותם, לא לפני שאנס את הנשים שבהן. מאחד מהן אף גנב חצי מיליון ין (כ-15,676 שקלים).

טאקהירו פעל ללא הפרעה במשך יותר מחודשיים, מאז עבר לדירה מבית הוריו. לפי התקשורת היפנית, אביו פנה לבעל הדירה ולחץ עליו לאפשר לבנו לעבור אליה בהקדם - ומייד עם המעבר החל הרוצח לפתות קורבנות להגיע לדירה ולבתר את גופותיהם לאחר שחנק אותם.

הוא היה מחוסר עבודה, לאחר שעבד כשנתיים בסופרמרקט ותקופה קצרה כסוכן של בית בושת לפיתוי נשים צעירות לעבודה בתעשיית המין, עד שהמשטרה שמה קץ לפעילות הזו.

גוף השידור הציבורי של יפן, NHK, שאל את מייסד ומנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, על המקרה. לדבריו, "זה מצער מאוד, עצוב מאוד. עלינו לקחת אחריות ולוודא שאנחנו משמשים למטרות חיוביות ובריאות". עם זאת, הוא אמר שאי אפשר לצפות שטוויטר תסיר כל ציוץ אובדני. במקום זה, הרשת החברתית אוסרת על ציוצים שמעודדים התאבדות את נזק עצמי ומספקת אפשרויות להפניית גולשים אובדניים לטיפול וסיוע - בדומה לגישת פייסבוק במקרים דומים.