סוואנה דיטריך (צילום: טוויטר)
"אני נמצאת במצב שאם אצטרך ללכת לכלא כדי להילחם על הזכויות שלי, אעשה את זה" | צילום: טוויטר

סוואנה דיטריך, נערה בת 17 מקנטקי שבארה"ב עברה תקיפה מינית על ידי שני נערים. באופן מפתיע דווקא היא עלולה למצוא את עצמה מאחורי הסורגים בגלל שחשפה את זהותם של תוקפיה בטוויטר. זאת אחרי שבית המשפט אסר על חשיפת פרטיהם.

אירוע התקיפה קרה באוגוסט של שנה שעברה, דיטריך הגיעה למסיבה והשתכרה עד שהתעלפה. מספר חודשים לאחר מכן היא גילתה כי בזמן שהיתה מחוסרת הכרה, שני נערים תקפו אותה מינית תוך כדי שהם מתעדים את הכל במצלמה ולאחר מכן גם הפיצו את התמונות ברשת.

"במשך חודשים ארוכים נרדמתי בבכי. לא יכולתי לצאת למקומות ציבוריים" סיפרה דיטריך לעיתון המקומי. "את פשוט יושבת לך ותוהה מי ראה את התמונות האלה? מי עוד יודע?".

ביוני האחרון הנערים הודו באשמת תקיפה מינית מדרגה ראשונה והגיעו להסדר טיעון עם בית המשפט שהקל מאוד על עונשם, כך לפחות הרגישה דיטריך שכלל לא היתה מודעת לאותו הסדר עד לרגע הקראתו בבית המשפט.

היא אמנם לא הסכימה לחשוף מהו העונש שקיבלו השניים, אך השוותה אותו ל"מכה בכף יד". עוד דבר עליו התרעמה הנערה הוא צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה שאסר על חשיפת שמותיהם של תוקפיה.

הנערה סירבה לקבל את הגזרה ובטח את העובדה שאסור לדבר על זה והחליטה להפיץ בחשבון הטוויטר שלה את שמות הנערים כשהיא מוסיפה כי אלה האנשים שהפכו את חייה לגיהנום.

בציוץ אחר היא כתבה: "הם אמרו שאסור לי לדבר על זה או שיכלאו אותי. כנראה שהגנה על אנסים יותר חשובה מצדק".

עכשיו עלולה דווקא המותקפת לעמוד לדין בעוון ביזוי בית המשפט, אחרי שעורכי דינם של הנערים התלוננו על חשיפתם. פרקליטיה של הנערה טוענים להגנתה כי מדובר בחופש הביטוי ודורשים לבטל את האישומים. דיטריך מצידה גם לא מוותרת וממשיכה להילחם על זכויותיה: "אני נמצאת במצב שאם אצטרך ללכת לכלא כדי להילחם על הזכויות שלי, אעשה את זה", היא סיכמה.

 >> ממכר: האתר שהופך את כל האינטרנט לחתולים

>> וגם: איך הגיעו "ציצים" לתוך קוד של מיקרוסופט