פורנו ב-Vine של טוויטר
תתחשבו ואל תפיצו תכנים בלתי הולמים, טוב?

ביום חמישי האחרון, הודיע מנכ"ל טוויטר דיק קוסטולו, כי Vine, אפליקציה קטנה לצילום של וידיאו קצרצר, הוטמעה בתוך המערכת של רשת המיקרו בלוגינג.

Vine היא אפליקציה ליצירת סרטוני וידיאו של עד שש שניות. את הסרטון מצלמים כאשר לוחצים על המסך, ומפסיקים כשמורידים את האצבע. בכך אפשר ליצור עריכה מיידית כבר תוך כדי צילום הסרטון, מה שהופך את חווית הצילום לכייפית במיוחד. הסרטון המוצג חוזר על עצמו, ומרגיש כמו גיף נע (GIF), בתוספת סאונד למי שמעוניין.  

נקסטר גם בפייסבוק 

האפליקציה החדשה הזו היתה הדבר שכולם דיברו עליו במהלך סוף השבוע, כולם התנסו, צילמו סרטונים ושיתפו ברשת. Vine אפילו הצליחה לייצר את הלהיט הוויראלי הראשון שלה, עם סרטון וידאו קצרצר ששותף על ידי רשת NBC ובו תועד דולפין שנתקע בתעלת גוואנוס שבארה"ב.

גם החברות המסחריות והמפרסמים קפצו על ההזדמנות והפיצו סרטונים, ביניהם למשל חברת Urban Outfitters שהעלתה סרטון עם כלבים. עוד Vine-ים הועלו על ידי גאפ, רשת הטלוויזיה PBS ועוד.

גם הביקורות הראשונות של עיתונאי הטכנולוגיה בחו"ל כבר הכתירו את Vine כלהיט. "זה משנה הכל" הצהירו באתר דה וורג'. _OBJ

פורנו חופשי

החלק שאולי קצת מקלקל את החגיגה (תלוי אם מי שואלים כמובן), הוא פלישתה של הפורנוגרפיה לשירות. במהלך הימים האחרונים מרגע השקת Vine הועלו דרכו סרטוני שש שניות בעלי תוכן בוטה, מה שנקרא בשפת תנאי השימוש "תוכן בלתי הולם".

העניין הוא שבתנאי השימוש של Vine אין שום דבר שאוסר על תוכן כזה להיות מופץ. ולמעשה מפיל את כל האחריות על המשתמש:

"אתם אחראים על השימוש שלכם בשירות, עבור כל תוכן שאתם מפרסמים דרכו ועל כל ההשלכות שלו", נכתב בתנאים יחד עם אזהרה ש"עליכם להעלות רק תוכן שנוח לכם לשתף עם אחרים". הפיקוח על התכנים נכון לעכשיו נעשה על ידי כפתור דיווח על תוכן מיני, בוטה ו בלתי הולם באופן כללי.

מלחמה נגד אינסטגרם?

אינסטגרם לימדה אותנו להפוך את התיעוד העצמי שלנו לצורת אומנות חדשה, עם חשיבה על אסתטיקה. Vine יכולה לעזור לנו לשפר את יכולת הסיפור שלנו בתיעוד העצמי. עכשיו ברור למה טוויטר רכשה את Vine לפני שאלה השיקו את האפליקציה שלהם לקהל הרחב, בטוויטר רצו להקדים את כולם ולהיות החדשים והראשונים בשוק. רצו והצליחו.

הנה Vine לדוגמה (הדולפין שנתקע בתעלה) ואחריו -Vine ישראלי: