סטיב רוזנברג,שליח רשת BBC במוסקבה, נשלח בימים האחרונים לסוצ'י כדי לסקר את אולימפיאדת החורף. השבוע, רוזנברג הבחין במשהו מאוד מוזר בשירותי הגברים באולם ביאתלון האולימפי - תא שיש בו שתי אסלות, אבל אין שום מחיצה ביניהן. רוזנברג מיהר לצייץ צילום של הגילוי המפתיע וכתב: "רואה כפול בשירותים בסוצ'י".

עוד NEXTER בפייסבוק שלנו

שירותים בסוצ'י (צילום: Steve Rosenberg)
ומה עם קצת פרטיות? השירותים בסוצ'י | צילום: Steve Rosenberg

 

הצילום של רוזנברג הפך לוויראלי, ובין התגובות ניתן למצוא גם אזכורים שקשורים להומוסקסואלים, איתם לנשיא המדינה, ולדימיר פוטין יש כידוע סיפור אהבה ארוך ומתמשך. בינתיים החלו גם לעלות ממים ביקורתיים, נגד הממשל הרוסי והשחיתות באולימפיאדה שנחשפה לאחרונה בכלי תקשורת ברחבי העולם. וכמובן התייחסות לעלותה של האולימפיאדה שמוערכת ב-50 מיליארד דולר, מה שמציב אותה כיקרה ביותר בהיסטוריה. 

גארי קספרוב, שהיה אלוף העולם בשחמט במשך 15 שנה וידוע היום כאחד ממתנגדיו של פוטין, ריטווט את התמונה וכתב: "השירותים בסוצ'י יוצרים תחושה של קהילה. זה מה שמקבלים תמורת 50 מיליארד דולר". 

ומסתבר שאולם ביאתלון הוא לא היחיד. הנה שירותים באוניברסיטת קאזאן שברוסיה (אחד הגולשים מציע פתרון שיכול להסביר את התופעה, וטוען שפשוט כך הם בונים את המשתנות שלהם).