שלושה שבועות לאחר שחסמה את האפשרות בעקבות תלונות על תוכן פוגעני, ביום חמישי האחרון פתחה אינסטגרם מחדש את האפשרות להוסיף גיפים לסטוריז באפליקציה, כך מדווח אתר TechCrunch.

כזכור, אפשרות הוספת האנימציות נחסמה לאחר שב-8 במרץ מצאו משתמשים גיף גזעני שכלל את המילה Nigger (כושים). בתגובה חסמו אינסטגרם וסנאפצ'ט את התמיכה ב-Giphy, החברה שמספקת את מאגר האנימציות להוספה לסטוריז.

לפי הדיווח הרשת החברתית מבוססת התמונות מבית פייסבוק חזרה לתמוך בהוספת תכנים מ-Giphy לאחר שהחברה הבטיחה לה שיפורים בתהליך הסינון, שימנעו מתכנים פוגעניים נוספים להופיע בשירות בעתיד.

"עמדנו בקשר קרוב על Giphy במהלך התהליך ואנו בטוחים שהם הציבו אמצעים להבטחת החוויה הטובה של משתמשי אינסטגרם", אמר דובר מטעם אינסטגרם לטק-קראנצ'.

מ-Giphy נמסר כי "אנחנו רוצים להתנצל על הסטיקר הפוגעני שנמצא על ידי משתמש ב-8 במרץ. לכל מי שהושפע: אנו מצטערים. אנו לוקחים אחריות מלאה על התקרית הזו ו-Giphy אינה תומכת או מעודדת בשום אופן סוג כזה של תוכן". החברה הוסיפה כי בעקבות הדיווח מצאה באג שאיפשר העלאה של סטיקרים פוגעניים, תיקנה אותו, בדקה מחדש את כל הסטיקרים 4 פעמים והוסיפה שלב נוסף לתהליך האישור שלהם מהיום והלאה.

סנאפצ'ט טרם מסרה תגובה לשאלה מתי תחזיר גם היא את האפשרות להוספת גיפים, אם בכלל.