הסיפורים המתנדפים שלכם עומדים להשתדרג. אינסטגרם תוסיף בקרוב, סוף סוף, "מדבקות מוזיקה" לסטוריז שלכם. הבחירה של קטעי מוזיקה שילוו את הסיפור, תגיע ככל הנראה מתוך מאגר מוגבל שאינסטגרם תציע. 

הפיצ'ר הזה התגלה במקרה, אבל אינסטגרם לא הודיעה רשמית מתי תוציא אותו ואיך זה בדיוק יעבוד. עד שזה יקרה, אפשר ליצור סטורי באמצעות אפליקציה נוספת, שגם כוללת כלי עריכה ועיצוב מתקדמים יותר מאלו של אינסטגרם, וגם מאפשרת להוסיף מוזיקה בקלות.

אנדרואיד: InShot Video Editor

InShot היא אפליקציה חינמית ומוצלחת מאוד לצורך יצירת תמונות וסרטונים מושלמים לאינסטגרם. ניתן להרחיב את יכולותיה בתשלום, אך לצורך הוספת מוזיקה לסיפור ניתן להסתפק בתכונות הבסיסיות של האפליקציה הזו.

אז איך עושים את זה? קודם כל, מתקינים את האפליקציה מהחנות הרשמית. לאחר מכן עקבו אחר הצעדים הבאים:

1. הפעילו את האפליקציה, ותחת הכותרת Create New (״צור חדש״) בחרו באפשרות Video. בחרו את התמונות והסרטונים שאתם רוצים לכלול בסיפור שלכם. שימו לב שסרטונים ניתן לקצץ בקלות כך שרק החלקים המעניינים יישארו בפנים.

2. לחצו על האפשרות Fit (״התאמה״) שבסרגל הכלים התחתון, ובתפריט Ratio בחרו באפשרות 9:16.

3. בחרו בסרגל הכלים התחתון את האפשרות Music (״מוזיקה״). כאן תוכלו לבחור מבין שירים ומנגינות הכלולות באפליקציה, ואוסף המוזיקה שלכם - פשוט עברו למעלה בין הלשוניות Featured (״נבחרים״) ו-My Music (״המוזיקה שלי״).

4. בחרו באפשרות Save (״שמירה״) המופיעה בפינה הימנית העליונה. לאחר מספר שניות - הוידאו מוכן. כעת תוכלו ליצור סיפור חדש באינסטגרם ולבחור אותו מתוך הגלריה שלכם, הוא כבר יגיע עם המוזיקה שהוספתם!

למתקדמים: InShot היא אפליקציה מתקדמת לעריכת וידאו, עם המון אפשרויות שלא קיימות באינסטגרם, שווה לחפור מעט ולגלות. יש לכם וידאו שצילמתם בפורמט רחב? InShot תערוך ותתאים אותו לשיתוף דרך אינסטגרם באופן אוטומטי.

אייפון: Flipagram

Flipagram מציגה עצמה כ-״קהילה של יוצרי וידאו״, כלומר סוג של מתחרה לאינסטגרם, אבל עדיין מדובר בכלי מצוין ליצירת סיפורים שנראים מעולה - עם המוזיקה שאתם בוחרים. כרגיל, מתחילים בהורדה והתקנה של האפליקציה החינמית, ואז:

1. מפעילים את האפליקציה. לוחצים על כפתור הפלוס שבתחתית המסך כדי ליצור סרט חדש. בשלב זה תדרשו להירשם לאפליקציה דרך פייסבוק - מחיר פעוט לשלם על מגוון היכולות שתקבלו לאחר מכן.

2. אם כבר צילמתם את הסרטון שאתם מעוניינים לשתף, בחרו באפשרות Library (״ספרייה״) מצד שמאל למטה, ואז בחרו את הסרטון הרלוונטי. אפשר גם לצלם את הוידאו ישירות מתוך האפליקציה, תחת האפשרות Camera (״מצלמה״). בחרו באפשרות Next (״המשך״) מימין למעלה.

3. בחרו באפשרות Music (״מוזיקה״). באמצעות התפריט העליון, תוכלו לעבור בין מגוון השירים הכלול בארכיב של Flipagram (לטענת מפתחי האפליקציה - מדובר במיליוני שירים), השירים המאוחסנים בזיכרון המכשיר שלכם, או אפליקציה למוזיקה כדוגמת ספוטיפיי. הקישו על השיר שאתם רוצים, ואז על האפשרות Use This Song (״השתמש בשיר זה״). בחרו שוב באפשרות Next.

4. במסך זה תוכלו לבחור האם להציג את הוידאו גם ברשת החברתית של Flipagram, או להעלות אותו במצב חבוי (Hidden). היות והמטרה שלנו היא לפרסם את הסיפור באינטסגרם, זו האפשרות שבה נבחר. לאחר מכן לחצו על Upload מימין למעלה.

5. האפליקציה תציג לכם כעת את מסך הפרופיל שלכם. הסרטון שיצרתם יופיע לאחר מספר שניות - לחצו עליו, ואז על סמל שלוש הנקודות. בחרו באפשרות Save (״שמירה״). כעת הוידאו, ביחד עם פס הקול שבחרתם, מופיע באלבום התמונות שלכם. פשוט בחרו אותו בעת יצירת הסיפור באינסטגרם.

למתקדמים: בא לכם על אפקט מטורף של האצה או האטת זמן? לחצו על אייקון המספריים המופיע לצד הסרטון בשלב שבו בוחרים אותו מתוך הגלריה שלכם. הקישו על האפשרות Speed (״מהירות״), ובחרו מבין האפשרויות בין האצת על (10x) להאטה מטורפת (1/4x). בהצלחה!