אינסטגרם מסיימת את הימים שבהם יכולתם להיות קריפים. סטוריז נעלמים אחרי 24 שעות, אבל אם ממש אהבתם סיפור של מישהו - אפשר לצלם מסך שלו ולשמור את זה אצלכם לנצח. כעת אינסטגרם מזהירה: "פעם הבאה שתצלם מסך - מפרסם הסטורי יידע מזה".

מהצד השני ההלשנה נראית כך: ברשימת האנשים שצפו לכם בסטורי, נוסף מין אייקון קטן של עיגול עשוי קווים - וזה אומר - האיש הזה לא רק צפה בסטורי שלכם, אלא צילם אותו בטלפון. ואז אתם יכולים לעשות צילום מסך של ההלשנה ולפרסם גם אותו, ככה עד אין סוף.

שום דבר כמובן לא הרמטי ואפשר לצלם את המסך של הטלפון עם מצלמה של טלפון אחר או לפתוח יוזר פייק, ואנחנו בטוחים שלמי שרוצה להיות קריפ ולצלם משהו שמיועד להימחק, יש שלל דרכים נוספות לעקוף את ההלשנה הזאת.

תמונות של אחרים

ועוד שינוי שנוסף לאפליקציה הפופולרית: השקעתם מחשבה וזמן בצילום תמונה מושלמת, עריכה והעלאה שלה לאינסטגרם? אחרים יוכלו לגנוב אותה בשני קליקים ולמנוע מכם לקבל את הלייקים שהרווחתם ביושר.

מספר גולשים שיתפו ברחבי האינטרנט צילומי מסך שמציגים ניסוי חדש של הרשת החברתית מבוססת הצילום, שמאפשר שיתוף של פוסטים לסטוריז בקלות. אם עד היום, כדי לגנוב תמונה של מישהו לסטוריז הייתם צריכים לצלם מסך, להיכנס לסטוריז, לפתוח אחד חדש ולהדביק את הצילום - עכשיו תוכלו ללחוץ על כפתור השיתוף בכל פוסט בחשבון פומבי, לבחור "שתף לסיפור שלי" ולאשר.

כרגע רק מספר משתמשים קטן יכולים ליהנות מאפשרות הגניבה הנוחה הזו, ולא ברור אם היא בכלל תורחב לכולם. אבל עצם העובדה שאינסטגרם - שבניגוד לפייסבוק וטוויטר מסרבת כבר שנים להוסיף אפשרות לשיתוף פוסטים - נותנת לכאורה לגיטימיות לגניבת תמונות, אמורה לעצבן כל משתמש שמשקיע מזמנו ומרצו בהעלאת תמונות.

החברה אמרה לאתר TechCrunch ש"אנחנו תמיד בוחנים דרכים להפוך שיתוף של כל רגע עם חבריכם באינסטגרם לפשוט יותר".

אם אתם רוצים למנוע מאחרים לגנוב לכם פוסטים תוכלו לכבות את האפשרות הזו דרך הגדרות -> כיבוי המתג "אפשר לאחרים לשתף מחדש". האפשרות הזו קיימת גם אצל מי שלא משתתף בניסוי ומכבה גם את היכולת לשלוח את הפוסטים בהודעות פרטיות לחברים - הדרך היחידה שסיפקה אינסטגרם עד כה לשיתוף.

כמובן שעדיין אפשר לגנוב לכם את הפוסטים על ידי צילום מסך.