האם גם אתם נתקלתם בחברי פייסבוק שלכם ששינו לפתע את תמונת הפרופיל שלהם לתמונה של ג'ירפה? אם טירוף הגיל המנטלי לא הספיק לכם, יש תופעה חדשה ומוזרה בשם "אתגר הג'ירפה" שפוקדת את פייסבוק במה שנראה כתחילתו של טרנד שמקורו כנראה בארצות הברית וזולג לאט לאט גם לקירות הפייסבוק הישראלים.

וגם:
>> קורות החיים הכי מגניבים שיצא לכם לראות
>> אמא'לה: פרסומת האימה לתחתונים נגד בריחת שתן תגרום לכם לעשות במכנסיים

הגולשים שתמונת הפרופיל שלהם שונתה לתמונה של ג'ירפה מפרסמים את ההודעה הבאה (באנגלית): בתרגום חופשי: "נאלצתי לשנות את תמונת הפרופיל שלי לג'ירפה. ניסיתי לענות על חידה וטעיתי. נסו גם אתם את 'אתגר הג'ירפה'!! העסק הוא פשוט – אני נותן לכם חידה, אתם עונים עליה ואם עניתם נכונה, תזכו לשמור על תמונת הפרופיל שלכם. אם טעיתם, עליכם להחליף את התמונה לתמונת ג'ירפה למשך שלושה ימים". והנה החידה:

"השעה 3 לפנות בוקר, פעמון הדלת שלכם מצלצל ואתם מתעוררים. מדובר בביקור פתע, ואלו הורים שלכם שהגיעו לאכול ארוחת בוקר. יש לכם ריבת תותים, דבש, יין, לחם וגבינה. מה הדבר הראשון שתפתחו?".

 

יש המון תשובות שעשויות להיות נכונות, אבל על פי הגולשים ביאהו, התשובה הנכונה שתעזור לכם לשמור על תמונת הפרופיל היא זהירות ספוילר! "העיניים". בשלב הזה לא ברור מי או מה עומד מאחורי אתגר הג'ירפות, ואיזו אג'נדה בדיוק הוא מנסה לקדם.

הגולש איתי סלייר מציין כי מקורה של החידה הוויראלית הזו ככל הנראה בגולשים מאתר שיתוף התמונות הפופולארי Imgur שהסמל הלא רשמי שלו הוא תמונה של ג'ירפה. גם במילון העממי "אורבן דיקשינרי" מוזכרת הג'ירפה כאייקון שקשור לאתר התמונות, כאשר השימוש במילה ג'ירפה נעשה על ידי הגולשים כסוג של הסוואה בכדי שכל שאר הגולשים לא ידעו במה בדיוק מדובר.

 

בואו להיות חברים בפייסבוק של הפטריה