פייסבוק מתעלמת מהפניות של אבי לן, מייסד סטטוסים מצייצים, ומסרבת להעלות בחזרה את עמוד הפייסבוק הפופולרי. לן עצמו פנה בהליכים המקובלים לפייסבוק וגם התחייב פומבית כי לא ישלב יותר פוסטים ממומנים, אך ברשת החברתית טרם החזירו את העמוד לאוויר.

אין תמונה
אבי לן בתמונה שצולמה לאחר הפריצה ל"סטטוסים מצייצים" בזמן "צוק איתן". עכשיו היא משמשת עמודים מזויפים

עמוד הפייסבוק של סטטוסים מצייצים ירד מהאוויר ביום שישי האחרון לאחר שנחשף כי לן דורש תשלום של 7,500 שקל לפוסט אחד או 84 אלף שקל לעשרה פוסטים בשילוב וידאו. ברשת החברתית הודיעו כי החשבון ירד בשל שילוב תוכן ממומן המנוגד לכללים, וכי "העמוד הוסר ומפעילו קיבלו אזהרה". עוד אמרו בפייסבוק אז כי "מנהלי העמודים עוברים תהליך לימוד של המדיניות אותו הם צריכים להשלים לפני שפייסבוק תעלה מחדש את הדף".

בפועל, לן עצמו לא קיבל כל הסבר בזמן אמת בנוגע לנסיבות שהביאו להורדת העמוד – וגם עד כה לא הוזמן לעבור תהליך למידה כלשהו. בהודעה שהופיעה בעמוד הניהול של העמוד נכתב רק שהעמוד הוגבל ולא יפורסם, ללא נימוק כלשהו.

בסטטוסים מצייצים אומרים כי זו היתה התקשורת היחידה שהתקבלה מטעם פייסבוק אל מול סטטוסים מצייצים ולן. לדבריהם, מאז התקבלה הודעה זו, נהג לן על פי כללי פייסבוק והגיש בקשה מסודרת להחזרת הדף לרשת, אך טרם קיבל כל תגובה. "עד היום אף אחד לא דיבר איתנו", אומר לן.

בדף הפייסבוק של סטטוסים מצייצים היו חברים כ-700 אלף איש. העיכוב בהעלאת הדף עשוי להמשיך לפגוע בפופולאריות שלו בעתיד, ואף מאפשר לזייפנים לצבור עוקבים לדפים חדשים המתחזים אליו.

מפייסבוק ישראל לא נמסרה תגובה


לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: