זה היה רק עניין של זמן עד שכל התמונות של הילדים שלכם ששיתפתם עם החברים בפייסבוק יחזרו לנקום בכם - ובהם. עכשיו זה קורה: אתר The Local מדווח כי צעירה אוסטרית בת 18 תובעת את הוריה על כך שתמונות מילדותה ששיתפו בפייסבוק הרסו את חייה.

הצעירה, ששמה לא צוין, טוענת כי מאז 2009 העלו הוריה לפייסבוק יותר מ-500 תמונות שלה מהילדות, ששותפו עם 700 חבריהם. בין התמונות היו כאלו שצולמו בעת החלפת טיטולים ועשיית צרכים בסיר. "הם לא ידעו בושה או גבול - ולא היה איכפת להם אם זו היתה תמונה שלי יושבת על השירותים או שוכבת ערומה בעריסה. כל שלב (בהתפתחותי) צולם ואז הפך לפומבי", היא אמרה.

לדבריה, בשנים האחרונות היא התחננה בפני הוריה להסיר את התמונות המביכות, אך אביה, שצילם אותן, טוען כי רק הוא רשאי להחליט אם לפרסם אותן או לא. "נמאס לי שההורים שלי לא לוקחים אותי ברצינות", היא סיכמה.

עורך דינה, מיכאל ראמי, מאמין שלצעירה יש סיכוי טוב לנצח במשפט, אם יצליחו להוכיח ששיתופן הפר את זכותה לפרטיות. האתר ציין כי לא מדובר במקרה ראשון מסוג זה, אך החוק באוסטריה פחות נוקשה מאשר במדינות אחרות בהן הוגשו תביעות כאלו. בצרפת, למשל, העונש על שיתוף תמונה של מישהו ללא הסכמתו הוא עד שנת מאסר ו-45,000 אירו קנס.