פייסבוק ממשיכה להסתבך: אחרי שנציבת המידע הבריטית, אליזבת דנהאם, אסרה על החברה לשאוב מידע מחשבונות וואטסאפ לצרכי התאמת פרסומות ברשת החברתית, עתה טוענת האחראית על התחרות בנציבות האירופית כי החברה הטעתה את האיחוד בקשר לרכישת וואטסאפ.

"חברות מחויבות לתת לנציבות מידע מדויק במהלך שיחות מיזוג", כתבה הנציבה לענייני תחרות מרגרתה וסטייר, בהודעה שפורסמה באתר הנציבות. "במקרה המסוים הזה, העמדה הראשונית של הנציבות היא שפייבוק נתנה לנו מידע שגוי או מטעה במהלך חקירת הרכישה שלה את וואטסאפ".

בהודעה מוסבר כי בעת בקשת פייסבוק לרכוש את וואטסאפ, אחד השיקולים לאישור העסקה על ידי הנציבות האירופית היה טענה של פייסבוק לפיה גם אם היתה רוצה לנצל את הרכישה כדי לקשר בין חשבונות משתמשי וואטסאפ לבין חשבונותיהם בפייסבוק, אין לה יכולת טכנית לעשות זאת.

אך המהלך עליו הודיעה וואטסאפ באוגוסט, במסגרתו היא מקשרת בין רשימת אנשי הקשר של משתמשים בוואטסאפ כדי לחשבונות של אותם אנשים בפייסבוק ומאפשרת לחברות להציג להם פרסומות, מוכיח לדברי וסטייר כי היכולת הזו היתה קיימת כבר ב-2014, מה שאומר שפייסבוק הטעתה את הנציבות כדי שתאשר את המיזוג.

עתה, יש לפייסבוק עד ה-31 בינואר 2017 להגיב למכתב של הנציבה. אם לא תצליח לספק את וסטייר, יכולה הנציבה להטיל על החברה קנס בסך אחוז מהכנסותיה השנתיות.

דוברת מטעם פייסבוק מסרה בתגובה לתקשורת: "אנו מכבדים את ההליך של הנציבות ובטוחים שבדיקה מלאה של העובדות תאשר שפייסבוק נהגה באמינות. סיפקנו באופן מתמשך שמידע מדויק על יכולותינו הטכניות והתוכניות, כולל לגבי רכישת וואטסאפ ובדיווחים שלא היינו חייבים לתת לפני עדכון מדיניות הפרטיות של וואטסאפ השנה. אנו מרוצים מכך שהנציבות עומדת מאחורי החלטת האישור שלה (למיזוג). נמשיך לשתף פעולה ולשתף מידע הדרוש לעובדי ציבור כדי לענות לשאלותיהם".