כן, פייסבוק האזינה לכם. אבל לדבריה, זה לא באופן רציף ולא בשביל להתאים פרסומות שיופיעו בפיד, כפי שחוששים - את זה החברה עוד מכחישה. כעת נחשף שהחברה שכרה קבלני משנה כדי לנתח הודעות קוליות שהוקלטו ותומללו בפייסבוק מסנג'ר. 

על פי תחקיר של בלומברג, העובדים שתמללו את ההודעות לא קיבלו מידע לגבי הדרך שבה הושגו, או מה מטרת התמלול. לאחרונה נחשף כי אפל, אמזון וגוגל שלחו חלק קטן של הקלטות מסירי ומהסייען של גוגל לחברות שיתמללו אותן - וזה בשביל לראות שהם זיהו נכון את הנאמר, ולאמן את המערכות על קולות ומבטאים שונים. החברות הודו בכך, טענו שמדובר במספר זעיר של הקלטות, שמועבר ללא הקשר וללא אפשרות לזהות על ידי מי הם נאמרו, והבטיחו לעצור את העברת ההקלטות או יאפשרו לגולשים לבחור שלא יילקחו הקלטות מהם.

על פי הדיווח, פייסבוק לא מציינת באופן ישיר בתנאי השימוש כי יתכן שתשלח הקלטות לצד שלישי שיוכל להאזין להן, אך כן כתוב שם שפייסבוק תאסוף "תוכן, התקשרות ומידע אחר שאתם מוסרים, כשמתכתבים או מתקשרים עם אחרים". מצוין גם שיש ספקים שתומכים בעסק שלנו, על ידי ניתוח המוצרים וכיצד נעשה בהם שימוש".

פייסבוק הודתה בפני בלומברג בטענות, ומסרה בתגובה "כמו אפל וגוגל, עצרנו את המעבר האנושי על הודעות לפני כשבוע". החברה הסבירה שגם אצלה, זה נועד לשפר את המערכת.