"חחחחח" ואימוג'י - מאחוריכם! החל מסוף השבוע אפשר להעלות תמונות מונפשות בפורמט GIF לפייסבוק, מה שאומר שאנחנו יכולים להביע את עצמנו בדך הרבה יותר משעשעת ומעניינת מאשר צירופי אותיות ארכאיים ואפילו פרצופונים צבעוניים.

גיפים בפייסבוק
כלב לוקח בהליכה את אתגר דלי הקרח. ב-GIF, כמובן | עיבוד:

למי שעוד לא מכיר, GIF הוא פורמט תמונות שמאפשר, בין היתר, לשמור קליפים קצרים - כלומר: רצף תמונות היוצרות אנימציה (מעין גרסה אינטרנטית לזואיטרופ). הוא נפוץ באינטרנט מראשית דרכו, עוד לפני שדפדפנים תמכו בהצגת וידאו.

בשנים האחרונות, כשווידאו ברשת הפך לנפוץ, איבדו הגיפים מעט מיוקרתם, אך הממים האינטרנטיים הצליחול החזיר להם אותו כאשר אנשים החלו ליצור בעצמם גיפים מסצינות טלוויזיה או קולנוע קצרות - ואפילו קטעים מצחיקים מתוך סרטוני יוטיוב, בדרך כלל בליווי כתוביות כדי לפצות על החוסר בצליל וכדי לשתול משפטים מצחיקים על התמונה.

עתה, כאמור, אפשר להעלות סצינות קצרות כאלו לפייסבוק, כך שבמקום LOL או סמיילי צוחק, לדוגמה, אפשר להכניס אנימציה של דמות הרשע מהסרט האהוב עליכם מצחקק ברוע, בתוספת הכתובית "מואהאהא". זאת, בניגוד למצב עד כה, בו רק אתרים ש"רימו" את פייסבוק לחשוב שתמונות שלהם הן קבצי וידאו הצליחו להציג אותם כאנימציות ולא רק כתמונות דוממות.

כך תשתמשו באנימציות בפייסבוק

למרות הוספת התמיכה, כרגע אי אפשר להוסיף את האנימציות מאפשרות "הוספת תמונה", בה אנו רגילים להוסיף תמונות לסטטוסים בפייסבוק. במקום זאת, יש להדביק קישור לתמונה המאוחסנת ברשת לתוך תיבת הסטטוס או התגובה.

כדי למצוא אנימציה לשימוש, ניתן להיכנס לאתרי חיפוש GIF כגון Giphy (המוכרת לחלקכם כאפליקציית הוספת האנימציות בפייסבוק מסנג'ר החדש) או GifMe ולחפש מילות מפתח כמו LOL, NOOO וכדומה.

לאחר שמצאתם תמונה שמוצאת חן בעיניכם - היכנסו אליה, הקליקו על התמונה עם לחצן העכבר הימני ובחרו באפשרות להעתיק את כתובת התמונה (עשוי להיקרא בכל דפדפן מעט אחרת). לחילופין, ב-Giphy ניתן גם ללחוץ על כפתור ה-Share לתמונה הרצויה ולבחור בכתובת המסתיימת בנקודה gif.

הדביקו את התמונה בסטטוס או תגובה על ידי לחיצה על Ctrl+V (או לחצן ימני -> הדבק) ואשרו את הסטטוס או התגובה בלחיצה על Enter או כפתור השליחה הכחול.

התמונה תופיע כסטטית, עם כפתור עגול באמצעה. לחיצה עליו תנגן את האנימציה.

Facebook has added support for GIFs in statuses and comments.My reaction:

Posted by Yair Mohr on Sunday, May 31, 2015

 

נציין כי כרגע נתמכת הוספת GIF רק בפרופילי, ולא בעמודים.